Julkkiksia Nivalassa

Moro

Ketä julkisuuden henkilöitä bongasit Nivalan suviksissa. Tietty paikalla oli vl kansanedustajat yms polittisis virois olevat.

Mut ei vl:stä bongasin ex vl:n laulaja Soile Isokosken joka oli vl äitinsä kans seurakentällä ainaskin sunnuntaina. Muita ei vl julkkiksia en nähnyt.
82157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minä olin näkevinäni lauantai-iltana paikoitusalueella Matti Nykäsen ja Mervi Tapolan. En kehdannut kysymällä varmistaa asiaa mutta melko vakuuttuneeksi tulin heitä katsellessani.

Äänestä

Oli isokokoinen ja leveäharteinen mies jonottamassa käymälään. Ei voinen miehestä erehtyä. Paavo Lipponen.

Äänestä
  • elä puhu puppua. Paavo Lipponen on senverran iso herra, ettei hän jonottelisi tavallisiin käymälöihin ja sitäpaitsi julkinen sana olisi bongannut hänet. Ei isot herrat tuu tämmösiin tilaisuuksiin oma-aloitteisesti, vaan kutsuttuina

    Äänestä

Olin ekaa kertaa suviksissa ja Herra tuli puhuttelemaan minua. Tulin uskoon ja olen nyt vl.

Äänestä
  • Onnea ja siunausta valitsemallesi tielle!

    Äänestä

  • Ennen kuin liityt rauhan yhdistykseen, uskoontulosi on mahtava juttu !

    Äänestä

  • asiantuntija kirjoitti:

    Ennen kuin liityt rauhan yhdistykseen, uskoontulosi on mahtava juttu !

    Olen ollut koko ikäni vl, enkä missään vaiheessa ole kuulunut mihinkään rauhanyhdistykseen..

    Äänestä

  • asiantuntija kirjoitti:

    Ennen kuin liityt rauhan yhdistykseen, uskoontulosi on mahtava juttu !

    kyllä uskovainen on silloin kun on saanut synnit anteeksi. siihen ei tarvita mihinkään RY:n liittymistä. miettikääpä vaikka sellaista joka saa parannuksen armon kuolinvuoteellaan.
    Rauhanyhditykseen liittyminen tulee yleensä omasta tahdosta parannuksen saannin jälkeen. luultavasti kuitenkin lähes kaikki kuuluvat johonkin rauhanyhdistykseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eräs lesta kirjoitti:

Moro

Ketä julkisuuden henkilöitä bongasit Nivalan suviksissa. Tietty paikalla oli vl kansanedustajat yms polittisis virois olevat.

Mut ei vl:stä bongasin ex vl:n laulaja Soile Isokosken joka oli vl äitinsä kans seurakentällä ainaskin sunnuntaina. Muita ei vl julkkiksia en nähnyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu