Millaiset tunnelmat teillä oli sinä sunnuntai-iltana, jona eduskuntavaalitulos julkistettiin ja vastoin galluppeja kepu ei jatkanutkaan suurimpana (pääministeri)puolueena, vaan tipahtikin neljänneksi suurimmaksi?
Vilpitön kysymys
kepulaisille
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sanoi Guzeniina huhtikuussa jälkikäteen??
Ei ollut kehysriihessä sitä asiaa, joten ei sitä voitu laittaa kuntoonkaan, joten jälleen pääsi sammakko suusta tuoltakin demariketkult
Sinunlaisesi juuri kannattavat alati kannatstaan menettävää kepua.
Miltä nyt tuntuu? Hieman tuli takkiin, kuusitoista paikkaa meni?
Kyllä se oli syvä romahdus henkisesti. Tuntui kuin olisin pystyyn kuollut sinä iltana.
Osmo vastailee itselleen..
Osmoa kenkuttaa kepun tappio.
Mutta miltä se tulos tuntui, kun kepu tipahti?
Kyrsi ja kystä ei maistunut. Siipi oli maassa ja laitoin mustan hatun päähän.
Hakkasin matot ja akan, naapurin (kokoomuslainen) puolelta kaadoin pari puuta ja tyhjensin yhden sossun katiskan. Ei naurattanut.
Taas kepulainen valehtelee. Katiskoja ei tyhjennetä siihen vuodenaikaan, kun kepu häviää vaaleissa. Kepulaisiin ei voi luottaa
Kylläpäs!
Kylläpäs veetuttaa.
Osmo palsta " hitti "
Tutkijat: Paviaanit osaavat lukemisen alkeet
Paviaanit tunnistavat kirjoitettuja sanoja, osoittaa ranskalaisen yliopiston tutkimus. Tutkijat havaitsivat, että paviaaneille kelpasivat vain sanat, jotka tarkoittavat jotakin. Englanninkielisessä kokeessa esimerkiksi "kite" (leija) meni läpi, merkityksetön "zevs" ei.
Paviaanit eivät kuitenkaan osaa puhua