Kuvankatsoja Mahorkka

Vastauksia hakeva

Osaatko sinä valottaa sellaista asiaa, että miksi joidenkin ihmisten ihmissuhteet eivät vain onnistu? Itse olen ollut avioliitossa kaksi kertaa plus muut suhteet siihen lisäksi, mutta yksin olen ollut jo kauan.Olen kokenut paljon pahaakin suhteissani jos hyvääkin.onko minussa jokin ihmeelinen voima, että vedän puoleeni vääränlaisia miehiä joihin sitten ihastun /rakastun ?Viimeinen romanssi oli lyhyt, mutta ihana, no se päättyi ,hän katosi elämästäni.Jos kyse on siitä, että se oikea ei ole tullut vastaan, niin nyt voisi jo ottaa askeleita minun suuntaani, sillä olen odottanut jo tarpeeksi.Onko tulossa ?
Tunnen paljon ihmisiä jotka ovat löytäneet jo nuorena se ainoan ,oikean ja vieläkin, 40 vuoden jälkeen ovat onnellisessa suhteessa, niin että ei se mahdotonta ole.Enkä myöskään suhtaudu kyynisesti asiaan.

6

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elämässä tuppaa olemaan myötä- ja vastamäkiä. Sille ei voi mitään. Kuten itse totesitkin, että myös hyvää on tullut kohdattua. Sinulle näytetään jo tälle vuodelle miestä tulevaksi. En usko se oikea-teoriaan, sillä on vain vähiten vääriä kumppaneita. Tämä tuleva mies tuo mukanaan iloa paljon, mutta myös joudut häneen ja hänen tapoihinsa hiukan pettymään. Mutta kiltti mies kaikkineen vaikuttaa olevan.

    • Vastauksia hakeva

      onkohan odotettavissa miehen taholta alkoholismia, väkivaltaa vaiko vieraita naisia?Näitä en kaipaa elämääni enään.

    • apuaanova

      Hei Mahorkka,

      olet vastaillut minulle joskus, nyt haluaisin katsauksen. Teetko vielä näitä.

    • Sinulle ja

      muillekin vinkiksi pohjois-suomalaisen seksuaali yms. terapeutti Juha Tulkin luento pyhästä parisuhteesta. On silmiä avaava luento. Siitä juuri kyse, miksi vedämme tiettyjä ongelmia puoleemme aina uuden kumppanin mukana. Eikä mikään muutu ennekuin itse muutamme tiettyjä asioita suhteessa itseemme. Löytyy hänen sivuiltaan, oliko siinä nimessä nyt keskiyön aurinko tai jotain vastaavaa.

    • mahorkalle

      Vastaileeko mahorkka vielä

    • tuntianasi

      Hei

      minäkin sanon, että Mahorkka / Kuvankatsoja on mukava ihminen. Etsikää onko hänellä vielä kotisivut, ehkä hän jostain löytyy.
      katseli täällä pyyteettömästi pitkät ajat, mukava ihminen.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18704
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      66
      5648
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      5247
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      37
      5136
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      38
      4971
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      77
      4879
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4413
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4077
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      48
      3367
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3065
    Aihe