Eilen sitä tai siis tänään

huomasin

että paniikki iskee, kun nainen ilmottaa että kiinnostais tehä lähempää tuttavuutta. En tajua itseeni. Tekee mieli aivan tolkuttomasti, mutta ei vaan uskalla. Naiset ootte pelottavia!

13

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap huonona

      Vain naiset voi saada mut niin paniikkiin.

    • siitä se sitten

      Rohkeasti vain!

    • silmiäni usko en

      Mitä sä naisessa pelkäät? Jotain luurankoja sinulla kaapissa itselläsi on. Kun itsellä on puhtaat jauhot pussissa ei pelättävää pitäisi olla.

      • ap

        Jauhot on ihan puhtaat, mutta en vaan tajua. Saatan mennä juttelee, mut jossain kohtaa keskustelua iskee paniikki ja juoksen karkuun. Vaikutan varmaa ihan hölmöltä


      • ap
        ap kirjoitti:

        Jauhot on ihan puhtaat, mutta en vaan tajua. Saatan mennä juttelee, mut jossain kohtaa keskustelua iskee paniikki ja juoksen karkuun. Vaikutan varmaa ihan hölmöltä

        Voi johtua pelko traumaattisista kokemuksista. Ei vaan riitä usko.


    • I'm a loser baby so why

      No mitä edes turhaan yrität, sieltä vaan, mistä aita on matalin :-)

      • ap

        En huoriin mene.


      • JoujouManNo
        ap kirjoitti:

        En huoriin mene.

        No jojon jatkoksi sitten, niin ei tartte pelätä enää mitään. Mitä suotta sätkimään :-)


      • ap
        JoujouManNo kirjoitti:

        No jojon jatkoksi sitten, niin ei tartte pelätä enää mitään. Mitä suotta sätkimään :-)

        nyt en kyllä ymmärtänyt, mutta tuskin tuota edes kannattaa.


    • error.-.

      Ehkä sitten et ole valmis vielä mihinkään suhteeseen. Hoida itsesi kuntoon ja käsittele pelkosi. Uuteen suhteeseen ei kannata lähteä pelko kaulassa, ei siitä mitään tule. Pitää uskoa ja luottaa itseensä ja siihen, että toinenkin jotain ymmärtää ja haluaa tukea, jos sinulla on itsesi kanssa vaikeata. Ei naiset mitään petoja ole tai harva ainakaan haluaa sinut elävältä syödä. Jos nainen tuntee, että hän on löytänyt elämänsä miehen hän kohtelee tätä miestä silkkihansikkain, antaa kaikkensa hänelle ja haluaa tehdä miehen onnelliseksi.

      Lykkyä tykö.

    • naisen neuvo:

      Uutta merkityksetöntä suhdetta vaan kierrokseen, sillä ne muutkin miehet ovat aina kaikki ongelmansa ratkoneet...

      • Neuvoton miäs

        Ei! Jumaliste!..Ei se voi noin mennä! En hyväksy! En todellakaan. Täytyy olla Oikea Rakkaudellinen Ratkaisu..En mä tiiä? Oon niin henkisesti "hukassa" Pelasta mut! Please!..!


    • huvittavaa

      Joskus näinkin päin. Tai sitten ei kiinnostanut.

      Paniikki tai kiinnostuksen puute. Jäi arvoitukseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4832
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3860
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1319
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      558
      1216
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe