Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kivessyöpä?

Minulla tuntuu oikean kiveksen vieressä pieni kova ehkä noin herneen kokoinen patti, joka on ikäänkuin jollain kudoksella kiinni kiveksessä, noin 0,5-1cm siitä etäällä. Itse olen ajatellut, että syöpäkudos on kiveksessä kiinni ilman tuollaista "välimatkaa", mutta voisiko tämä olla syöpä?
2995
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noh, oli mitä oli, niin tuskin ainakaan sukupuolitauti. Siis se kivessyöpä.

Äänestä
  • Pösilönä tungin tänne, syöpäalueellehan tämä kuuluu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut kirjoitti:

Minulla tuntuu oikean kiveksen vieressä pieni kova ehkä noin herneen kokoinen patti, joka on ikäänkuin jollain kudoksella kiinni kiveksessä, noin 0,5-1cm siitä etäällä. Itse olen ajatellut, että syöpäkudos on kiveksessä kiinni ilman tuollaista "välimatkaa", mutta voisiko tämä olla syöpä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu