Toukokuussa kuukauden reissu lasten kanssa?

elämyksiä!

Ilmeisesti pohjois-thaimaahan mentävä sadekauden takia? kyse ensi vuodesta ja ajattelimme anoa lapsille vapaata koulusta.
olisi mukava ehkä kierrellä taikuissa, mutta minne kannattaa sadekauden takia enää mennä? varmasti hua-hin ja se alue thaimaasta on käytettävissä..mutta muualle? ajattelin ostaa vain lentoliput meille ja ekan yön majoituksen ja siitä sitten eteenpäin...riittäisköhän kuukaudeksi kolmelle hengelle 3000e budjetti vai tekeeekö tiukkaa? Kyse yöpymisistä ruuista ja joitakin huvitteluja paikalliset matkat busseilla ym. Turistikamaan emme sijoita.
Mitä pitäisi varata rahaa, uskallammeko edes haaveilla matkasta?
Kiitti vinkeistä!

0

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        234
        4002
      2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        123
        2307
      3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        1996
      4. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        141
        1471
      5. Mistä kehon osasta

        Pidät minussa eniten?
        Ikävä
        77
        929
      6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

        Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
        Maailman menoa
        127
        927
      7. Hotelli kainuu

        Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
        Kuhmo
        37
        920
      8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

        Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
        Luterilaisuus
        330
        849
      9. Pitäis vaan lopettaa

        Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
        Ikävä
        8
        847
      10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

        Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
        Seinäjoki
        62
        770
      Aihe