OLI SE NIIN HEMPEÄÄ

Levillä myös

Näimme eilen stefun ja tämän uuden tytön. Ei tarvinnut käyttää mielikuvitusta
siitä lemmestä. Saas katsoo miten mara kommentoi esim. blogissaan tai
tietäen tän epärehellisen naisen kai se on tyyliin voi kun kaikki on namskis ja
plää plää. Eihän se kommentoinut oikein itään eikä aikoin kun esko sen rysän
päältä kiinni sai. Olihan se siellä levillä ollut kalua imemässä, että sellainen
suber-tähtönen.....ja paskat.

5

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erwsiw

      No minkä näköinen tää uusi on ja missä näit heidät ja kulkivatko käsi kädessä?

      • Santtura

        Kerroppa missä heät näit? Saatan käyä tarkistamassa kun itekki tässä levin keskustassa asun.


    • tiudiudii

      Juttus haisee pill..
      14.4.2012 17:10
      0
      Sulje
      Jos vaikka yhdenkin päivän lepää niin yleistetään, että akka makaa kaikki ajat kotona. Onhan hänellä ansiotulojakin, joten onhan sitä töissä käyty.
      On tervellistä välillä osata nollata( raskausaikana ja muutenkin). Päiväunet ovat utkitusti parantaneet ihmisten työtehoa.
      Myös lapset nukkuu päikkärit tarhassa, eli pienimutoinen, ei tuntikausia shoppailu ole pahsta.
      Jos pitää hankkia vaatteita, varsinkin knekiä, pitää niitä sovittaa lapsen jalkaan jotta ne olisivat sopivat.

      Kuulötaa kateus vaan läpi. että jollakin on mahdollisuus ostaa laaatumeikkejä ja työ on freelancerin työtä joka ei avaudu ämmän lättänöille kun se ei ole sitä ruuhkadösässä ja 7-16 puurtamista ja josta ei jää verojen jälkeen käteen muuta vittumainen akka joka tiuskii ympäristöllleen ja vetää sidukkaa ja röökää ,puhuu slangia , partsimuija( ainoa virkistyskeidas kaupungin vuokra-asunnon akalle), sieltä sitten hudellaan ja arvostellaan hyvännäköisiä kanssakulkijoita ja tehdään tihutöitä, ilkivaltaa naapurin oville.

      Ihme, muttu jos joskus tekee jotain, käy kaksi kertaa vuodessa vaikka ottamssa kännit, niin muka aina joka päivöä on sellainen.
      Ravintolaita on kuule monelaisia, saa laaturuokaa, hyvää kalaa, lihaa, eihän kyse ole mäkkäristä.
      Lapsi on saanut jo aamupalan kotona, tarhassa ruokaa yllin kyllin, vain kade pitää pahana sitä, että lapsi pääsee tuulettumaan ennen kotiinmenoa.

      Ja niin, eiköhän suomaessa ole valtavasti niitä joilla on maksuhäiriöitä, jopa mopopennuilla kun vakuutusmaksut jää maksamatta, saati aikuisetkaan eivät maksa elämänhallinnallisista syistä edes pikku maksuja saati vuokriaan jne. ei osata jakaa tulonsiirtoa eri mehoihin.
      Martina ei ole ainoa, ja kyllä viranomaiset huolehtii, ei teidän tarvitse. Loppurha mitä jää on hänen oma asiansa!
      Aika paljon ihmiset vaihtaa ukkoa ja akkaa, niin tekin ja ympäristönne. plajon on uusio perehitä jne.
      Mitä ihmettä siinä on jos martina eroaisi.
      On sairasta tuolainen vahingonilo, terve tasapaionoinen ihminen ei noin käyttäydy.
      Mitä teille kuuluu muiden asiat, ihminen joka ei kuulu elämäänne millään tavoin. Jos joku inhottaa, kiertäkää kaukaa ja keskittykää iahnnoimaan sitä omaa naamaanne ja elämänne, olkaa tyytyväisiä, että olette itse niin onnistuneita kaikkinaisesti.

      Kauihee seutominen missä nyt joku vnetovieras ihminen asuu jos eroaa... köyhiä on milenne.
      Myötähäpeä kaikenlaisia syväääliöitä niitä onkin.
      niin muissakin eroperheissä asuntokuviot menee uusiksi.

      sairasto toivoa koko ajan toiselle ihmiselle jotain pahaa, ilkkmista ja rakkikoiramaista räksytystä.
      pilkka osuu omaan nilkkaan, hääh häh syöpäpotilas kalju sosiaalielätti olet itse

      • Ai, siellä herättiin

        Parahin sidukkamummo,

        Sille 7-16 puurtavalle ruuhkabussissa istujalle jää sentään jotain, ei ole kymppitonnia miinuksella ja ulosotossa, niin kuin "freelancerilla".


      • Sunnuntaikännit
        Ai, siellä herättiin kirjoitti:

        Parahin sidukkamummo,

        Sille 7-16 puurtavalle ruuhkabussissa istujalle jää sentään jotain, ei ole kymppitonnia miinuksella ja ulosotossa, niin kuin "freelancerilla".

        Hei, tiudiudii oli näköjään saanut idean siitä copy-paste-ehdotuksesta ja kopioi tämän hengentuotteensa uudestaan palstalle! Miksi turhaan toistaa itseään näpyttelemällä ihan järkyttävän pieleen tuhannen päissään, kun voi copy-pastettaa!
        ...enkä kyllä tälläkään kertaa jaksanut lukea; en jaksa kuunnella kännikaloja livenäkään. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1185
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      83
      727
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      89
      673
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      28
      540
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      497
    Aihe