Olen tässä nyt tosissani suunnitellut sitä ulkomaille lähtöä. Ensimmäinen askel otettu ja aion oikeasti tähdätä lähtöön. Näetkö tulenko kuitenkaan lähtemään tälle matkalle? Se tiettävästi vaatii paljon minulta ja luonteeltani, tulenko kuitenkin selviämään?
Moikka Keskiyö
hihheiJEE
380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
nostan tän. Keskiyö arvostaisin niin sun vastausta, sun juttuihin mä eniten luotan koko tällä palstalla! :)
nostan
Hei
onkin jo korkea aika ponkaista, haistelemaan toisenlaista ilmaa ja kohtaamaan erilaista elämää.
kauan sinä mietit, myöhemmin naurat arkuudellesi. suunnitelma sinulla on ja se on hyvä.
et sinä niin arka ole, ettekö pärjäisi. jos et nyt aivan hirveästi hermostu - ja miksi hermostuisit - niin matka menee varmasti ihan nappiin.
eikä se jää viimeiseksi reissuksi, sinähän olet nautiskelija!
kirjoita lista kaikesta tärkeästä mitä haluat ottaa mukaan, loput saa kaupasta.
ja on tärkeää, että otat etukäteen selville uudesta ympäristöstä ja sen tarjoamista nähtävyyksistä. eipä mene sormi suuhun ja olet hyvin varautunut matkaasi.
tänään kampaajalla käydessäni yksi mies toivotteli hyvää lomaa kampaajalleni. sanon samat sanat kuin hän: tulehan terveenä ja rikkaana takaisin!
t. Keskiyö