Taivaassa murhaajan kanssa

OnpaTaivaassaTarjona

Tämä vl uskon rakennelma uskosta ja armosta ?

Kun Anders Breivik kärsii tuomionsa ja jos hän katuu ja lisäksi tekeepi parannuksen elikkä joku vl uskovainen käy vankilassa antamasa synnit anteeksi. ja mies pyytää anteeksi myös murhaamiensa lasten ja nuorten omaisilta ja ystäviltä, niin mitä sitten?

Silloin me kaikki vl uskovaiset saamme tavata Anders Breivikin sitten kuoleman jälkeen taivaan iloissa, iankaikkisesti siellä eläen.

Anders Breivikilllä on siis tiedossa hyvä osa, päättymätön ilo, jos hän tekisi vl parannuksen.

Mutta sen sijaan se ehkä ihan ateistiperheen tyttö tai poika, jonka Anders Breivik kylmäverisesti ampui kuoliaaksi, hän löytää itsensä helvetin tuskista kuoleman jälkeen, eikä se piina, kivulias rangaistus pääty häneltä ikinä.

Sellainen on vl uskovaisen uskon ja armon näkymä.

1

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perille kostuva

      Kuten Sanassa seisoo, lopun aika tulee olemaan vaikeata aikaa. Kumpa jaksaisimme näinä hämmennyksen aikoina kilvoitella uskomassa, että kerran kostuisimme perille taivaan kunniaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe