Kun TV7:ssa esitellään monissa ohjelmissa kymmeniä paperille kirjoitettuja esirukouspyyntöjä erilaisista asioista, joita ihmisillä on sydämellään, niin olisi mielenkiintoista kuulla myös se, onko Isä Jumala, Poikansa Jeesus Kristuksen kautta vastannut esitettyihin rukouspyyntöihin?
Ne vastaukset vahvistavat meidän vajavaisten vaeltajien pientä uskoa ja tuo uutta sykettä elämämme kurveihin ja kuvioihin..
Rukousvastauksia..
3
363
Vastaukset
- Markku Tampio
Kun esirukouspyyntö tehdään Herralle tiettäväksi, niin ajattelen, että esirukouspyynnön esittäjä uskoo Herran auttavan asiassa, Raamattuun kirjoitetun lupauksen mukaisesti..
Ja jos siis esirukouksen esittäjä uskoo Herran auttavan häntä asiassaan, niin usko ilman tekoja on voimaton eli kuollut. Ja sen vuoksi, ettei esirukouksen esittäjät enää eläisi ikäänkuin voimattomassa eli kuolleessa uskossa, minä aloitukseni laadin otsakkeella: Rukousvastauksia..- Sela
Hei!
Pari kertaa olen lähettänyt rukouspyynnön ohjelmiin, mutta ei niitä ole siellä ehditty lukemaan. Muuten olen kyllä saanut rukousvastauksia ihan itseksenikin rukoiltuani.
Varmasti Herra toimii noiden ohjelmien kautta!!!
Parasta olisi lähettää palaute suoraan sinne ohjelmiin, jolloin ohjelman tekijät voivat lukea ne kiitosaiheina.
Siunausta Sinulle
- Jeesus on paras
Usein jumala voi vastata sähköpostilla tai tekstiviestillä.
Jos et saa viestiä takaisin, et ole vain rukoillut tarpeeksi väkevästi.
Jumala rakastaa vain oikeaoppisia kristittyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208