Olen kyllästynyt

varattuihin miehiin, jotka jahtaavat. Olen kyllästynyt nuoralla kävelyyn ja tasapainoiluun sellaisten ihmisten kanssa, joiden kanssa täytyy pystyä töitäkin tekemään. Ymmärrän. Eihän tunteilleen mitään mahda, mutta jotain rajaa sentään! Ei niitä tunteita silloin lietsota jos ollaan varattuja ja toinen näyttää siltä, että haluaa karata paikalta. Väsyttää. Saadapa vain olla omassa maailmassaan ja sulkea kaikki muu ulkopuolelle.
9651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

niinpä olen kyllästynyt kumppaniin kimpassa jo 20v ite 43v pitäis vaan takoa enemmän jotain nappulaa mutta jo asuntolainanat kohta maksettu ja auto hommat ok avo mb mutta kun mikään ei riitä ja vaan haluun jotain tunnepuolelelta haluja tai jotain mitä ei osaa sanoiksi pukea ehkä vaan kadonutta himoa tv kateissa

Äänestä

Rähmänkäpälä. onko tv kateissa?

Äänestä

On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.On vain yksi henkilö joka tietää miten taistella tätä julmaa kepulaista mafiaa vastaan ja se on Seppo Myllis.

Äänestä
  • Eläköön Myllis!!!

    Äänestä

osoitus siitä ettei jonkun näppärät sormet väsy kirjoitteluun

Äänestä

Näitä on myös naisissa. Sinkkupaikat on siinä mielessä hyviä, tietää varmasti että toinen on sinkku. Koska näitä kohtaloita on varmaan tosi monia. Tietysti jos kummatkin on mukana, elää huonossa suhteessa tai suhteessa mikä muutenkin vetelee viimeisiä. Ja onhan sekin totta kun tunteet vie ei järki siinä paljoa paina.

Äänestä
  • varmasti tietää?
    ja mikä on sinkkupaikka?

    Äänestä

Seppo on god

Äänestä

Kommentoi aloitusta


20+2 kirjoitti:

varattuihin miehiin, jotka jahtaavat. Olen kyllästynyt nuoralla kävelyyn ja tasapainoiluun sellaisten ihmisten kanssa, joiden kanssa täytyy pystyä töitäkin tekemään. Ymmärrän. Eihän tunteilleen mitään mahda, mutta jotain rajaa sentään! Ei niitä tunteita silloin lietsota jos ollaan varattuja ja toinen näyttää siltä, että haluaa karata paikalta. Väsyttää. Saadapa vain olla omassa maailmassaan ja sulkea kaikki muu ulkopuolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu