Omassa puolueessakin laitetaan yksi sen harvoista naisista(Ruohonen-Lerner) hoitamaan näitä kaikista ikävimpiä asioita ja niitähän riittää!
Soini vaan puuhastelee "kaiken kivan" kanssa ja jättää kaikki paskahommat Lerner-Ruohoselle. Saa nähdä kauanko Lerneri kestää.
No Soinillahan pitääkin olla kivaa....
Soini vaan puuhastelee "kaiken kivan" kanssa ja jättää kaikki paskahommat Lerner-Ruohoselle. Saa nähdä kauanko Lerneri kestää.
No Soinillahan pitääkin olla kivaa....
Vastaukset 31
Vanhimmat
Soinin hermot eivät kestä sitä, että hän joutuu pois mukavuusalueelta. Hän istuu aina kun voi toisten housuilla tuleen ja ilmestyy valokiilaan vasta sitten, kun kiitoksia jaetaan. YKSIKÄÄN persujen kansanedustajista ei ennen eilistä Hirvisaaren show-luonteista erottamispäätöstä ennen uskaltanut astua esiin puolustamaan Pirkkoa. Tätä ihmettelivät jopa toimittajat kautta maan. Pirkolla on tosiaan melkoinen pelkurilauma paimennettavanaan.- Käpykaartilaisten kanssa ei ole helppo käydä rintamasotaa vihollisia vastaan.
perSS on äijien puolue, jossa naisilla on siivoojan rooli.
Jos joku persuakka osaa oikein imelästi Soinia mielistellä, hän saattaa nousta persuSS puolueessa jopa arvostettuun kahvinkeittäjän tavoiteltuun rooliin?
Onko vessanpesijän paikka vielä avoinna?
Hyvän vessanpesijän paikkoja persuissa vielä akoille löytynee? On kuitenkin varottava, ettei vessanpesijä ala itkeskelemään kesken työn, sillä soinismissa hyväksytään vain iloiset palvelijan kasvot, periaatteella: Jos et löydä aihetta johtajan ylistämiseen, ole hiljaa.
Isä Aurinkoinen on vaan kummasti loistanut poissaolollaan.
Soinilla ei ollut kanttia puuttua Erosen toimintaan. Hirvensarven määräaikainen erottaminen on täyttä teatteria., missä ei puuttutt todelliseen ongelmaan.
Soini näin myönsi hyväksyvänsä Erosen kirjoitukset.
Jaaha, oletko tietämätön vai leikitkö vain tietämätöntä. Jos sinulla olisi edes alkeellisimmat tiedot eduskuntaryhmien tominnasta niin tietäisit miksi Ruohonen-Lerner hoitelee nuo hommat. En valista enkä edes viitsi valistaa mikä RL:n rooli on mutta vihjaan että jokaisesta puolueesta löytyy samalla postilla istuva ihminen. Kokoomuksessa hän on Jan Vapaavuori ja sen takia juuri Vapaavuori kommentoi tänään Kanervan tuomiota. Kepussa taas kyseisellä postilla istuu Kimmo Tiilikainen. No lopetankin nyt tähän. Liika fakta voi näet halkaista mutuilijan pään.
Ei ole sattumaa, että Ruohonen-Lerner istutettiin tuohon tuoliin, jossa saa päivästä toiseen hoitaa perSSujen sotkuja. Soini halusi tietenkin itseltään pois kaiken ikävän ja halusi vain kaikkea isoa ja pientä kivaa itselleen.
Soini on silti puolueen puheenjohtaja ja isä hapannaama, jolla on puolueestaan myös suurin vastuu. Vastuuta on kannettava myös ikävissä asioissa.
Hyvähän se on vastuuttomasti puskista huudella. Kuka, ja millä perustein pitäisi sitten olla RL:n tilalla?
Juuri Vastuuton puskistahuutelu on perSSujen parasta "osaamista". Sen ne hallitsee, ei mitään muuta!
Kyllä Tim-Son-inin pitäisi ottaa enemmän vastuuta näiden kaikenmaailman hörhöjen suhteen joita perSS on täynnä.
Sultahan tulikin oiva vastaus pyydettyyn kysymykseen.. Näkee heti että olet kovan luokan vastuunkantaja. Ei ku nyt meni väärin, puskastahuutelijalänkyttäjä. Montakos kopsua olet jo vetänyt tänään?
Tyypillinen persujen arvostelija tuo hörhöpersu. Ei kanna vastuuta edes omista kirjoituksistaan. Sen kun huutelee puskista eikä vastaa kun kysytään. Ei ole paljon varaa arvostella muita.
jaa, millähän lailla nämä "näin on" ja "niin varmasti" kantavat "vastuuta" kirjoituksistaan ja mitenkä "hörhöperSSu" ei sitä kanna? Kertokaapa se!
Koko perSSuiluhan perustuu populismiin, joka on vastuunkannon vastakohta. Eli miten tuollainen porukka voisi yleensäkään kantaa vastuuta mistään?
lue threadi niin ehkä sullekin selviää. aivan yksinkertainen kysymys: kuka olisi ollut parempi RL:n tilalle kun siitä nyt täällä on itketty. puskista huuteluksi on jäänyt tuokin arvostelu. eli arvostella osataan mutta kun kysytään kuka olis parempi niin sitten menee jo sormi suuhun.
Kysymyshän ei ollut ollenkaan siitä, onko RL hyvä paikallaan vai ei, vaan siitä, kuinka ukkopersut raukkamaisesti jättävät hänet ihan yksin pesemään kaiken likapyykin. RL sinänsähän on tietty se vanha joka puolueen kiertopalkinto, joka ajaa nähtävästi mitä aatetta tahansa, kunhan vain saa olla esillä ja tuntea omaavansa valtaa.
Kukahan täällä painaa aiheen ohi että rutisee?
Pannaanpa pieni kertaus:
"Omassa puolueessakin laitetaan yksi sen harvoista naisista(Ruohonen-Lerner) hoitamaan näitä kaikista ikävimpiä asioita ja niitähän riittää!"
Kysymys 1: Jaaha, oletko tietämätön vai leikitkö vain tietämätöntä. Jos sinulla olisi edes alkeellisimmat tiedot eduskuntaryhmien tominnasta niin tietäisit miksi Ruohonen-Lerner hoitelee nuo hommat. Arvaa onko vastattu?
Tällanen tuli: "Ei ole sattumaa, että Ruohonen-Lerner istutettiin tuohon tuoliin, jossa saa päivästä toiseen hoitaa perSSujen sotkuja."
Kysymys kaksi koska ykkönen liian vaikea vastattavaksi puskastahuutelijoille:
Kuka, ja millä perustein pitäisi sitten olla RL:n tilalla?
Ja "vastaus" Juuri Vastuuton puskistahuutelu on perSSujen parasta "osaamista". Sen ne hallitsee, ei mitään muuta!
Kommentti vastaukseen:
Tyypillinen persujen arvostelija tuo hörhöpersu. Ei kanna vastuuta edes omista kirjoituksistaan. Sen kun huutelee puskista eikä vastaa kun kysytään. Ei ole paljon varaa arvostella muita.
Kommentti kommenttiin: Koko perSSuiluhan perustuu populismiin, joka on vastuunkannon vastakohta. Eli miten tuollainen porukka voisi yleensäkään kantaa vastuuta mistään?
Muistutetaan mieleen kysymys kaksi: kuka olisi ollut parempi RL:n tilalle kun siitä nyt täällä on itketty. puskista huuteluksi on jäänyt tuokin arvostelu. eli arvostella osataan mutta kun kysytään kuka olis parempi niin sitten menee jo sormi suuhun.
Ja "vastaus" jälleen puskistahuutelijoilta. Tällä kertaa ruvetaan selittämään threadia: Kysymyshän ei ollut ollenkaan siitä, onko RL hyvä paikallaan vai ei, vaan siitä, kuinka ukkopersut raukkamaisesti jättävät hänet ihan yksin pesemään kaiken likapyykin
Ja kysyms kolme taas puskista huutelijalle: Kerrohan miksi RL on kyseisellä paikalla likapyykkiä pesemässä. Ei näköjään ole sulle selvää hänen roolinsa eduskuntaryhmässä niin kuin muillekaan huutelijoille
Ja mitäpä nyt suoriin kysymyksiin vastaamaan. On kivempaa vastuuttomasti huudella puskista.
Ja jatko: ensin surkutellaan RL:n yksinjättämistä ja sitten haukutaan hänen vallanhimoaan ja periaatteettomuuttaan "kunhan vain saa olla esillä ja tuntea omaavansa valtaa. "
Ja neljä: "RL sinänsähän on tietty se vanha joka puolueen kiertopalkinto, joka ajaa nähtävästi mitä aatetta tahansa, kunhan vain saa olla esillä ja tuntea omaavansa valtaa." Kerro toki kun sinulla tuosta asiasta tuntuu olevan tietoa.
Vai onko tuokin jälleen erittäin vastuutonta puskistahuutelua joka täyttää kunnianloukkauksen tunnusmerkit?
Saahan sitä selitellä... ja Soini juoksee vastuuta tapansa mukaan pakoon...
ei muuten hurjan lujaa juokse, on sitä massaa nääs ympärillä
Ei juokse ollenkaan. Vyöryy pikemminkin.
Hesari on oikeassa: pSS ruskeapaitojen vyöry on estettävä.
Pirkko pesee päivät pitkän persujen likapyykkiä puhtaaksi rystyset valkeana. Timppa odottelee siimeksessä valmista kera kopsujen ja viinakakkujen.
Eikö kelpaa enää edes kahvinkeittäjäksi? Voi voi katoavaa on maallinen kunnia
Putkonen alensi Pirkon pyykkituvan puolelle. Kahvia ei enää tipu eikä lirise, ennenkuin Pirkko nöyrtyy pitämään suunsa kiinni aina silloin kun karvaperseäijäin taholta käsketään.
Pirkko joutuu päivä päivältä käyttämään yhä vahvempia pesuaineita saadakseen likapyykit pestyä?
Me perSSut joudumme todellakin käyttämään päivä päivältä vahvempia aineita ja yhä enemmän, ettei soinikaljauskomme ala horjua. Pelottaa ajatellakin, miltä tuntuisi olla selvinpäin persu? Kauheaa!!!
Kekity Kanervan rikoksiin!
Eikös tämä ole persujen palsta? Täällä me juopot persut melskaamme yötä päivää. Taas kiljukopsua helttaan ja sitten baariin mölisemään Timpan ylistystä. Nuppi turvoksiin, hellurei!
Kyllä täällä melskaa paljon enemmän nämä perussuomalaisia vastustavat. Kirjoituksista voi päätellä että he eivät ole todellakaan älymystön edustajia.
Oletko sinä sitten älymystön edustaja?
Ilmeinen puskahomo kavereineen meuhkaa ja itkee, kun lahjuksista tuomitaan!