jotain muutakin kuin ahistus

No kävin tossa lääkärillä joka totes että mulla on jonkin näköinen ahdistuneisuus häiriö, ei vielä voinut vielä tarkeen diagnoosia. No tein tossa sitten hyvin vuokra beckin mase testin josta 40 pistettä ja deps seulan 27 pistettä. Voiko ahdistuneisuus pelkästään pistää noi pisteet noin suuriksi vai onko mulla nyt sitten vielä masennuskin??
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kursori näköjään vähän hyppii... siis voinut tarkentaa diagnoosia, huvin vuoksi beckin mase testin

Äänestä

Olen aina arponut knallistani, että mitä useampi yhteen nivoitunut häikkä, sitä sekavampa digge ja soppa.
Niin että masea voi aiheuttaa kehon tulehdustilat. Ittestäni tiedän, että mitä traumaattisemmat varhaislapsuuden kokemukset sitä kalliimmat korjia.

Kukaan kakara tällä puolen Oqavango tai Rähmäputrajokea ei ole alle kouluikäisenä ollut niin ahdistunut ja kaikkea mahdollista pelkäävä kuin mie olin.
Siitä huolimatta uskallan aurinkoisena päivänä raahautua lähikauppaan hakemaan näkkäriä, markkista ja jätkänmakkaraa henkenpitimiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pää hajoaaaa kirjoitti:

No kävin tossa lääkärillä joka totes että mulla on jonkin näköinen ahdistuneisuus häiriö, ei vielä voinut vielä tarkeen diagnoosia. No tein tossa sitten hyvin vuokra beckin mase testin josta 40 pistettä ja deps seulan 27 pistettä. Voiko ahdistuneisuus pelkästään pistää noi pisteet noin suuriksi vai onko mulla nyt sitten vielä masennuskin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu