On täysin perseestä pääsyyllinen kanerva pääsi nyttenkin kuin koira veräjästä olisi tarvinnut saada ainakin 8vuotta ehdotonta päivästä,päivään.Mihin tämä suomi on menossa.????????????
SUOMEN OIKEUSLAITOS
Krematoristi
16154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Yksi käräjäoikeuden jäsenistä oli äänestettäessä täysin vakuuttunut siitä, että että Kanerva olikin ihan syytön!
saramäki on täynnä syyttömiä vankeja:))))
Paljonkohan tollanen kanervakin saa kuluttaa yhteiskunnan varoja,ilman takaisinmaksu velvoitteita,koska kaikki ulustelut menee veronmaksajien piikkiinnämä okeudenkäynnit ja muut poliisikuulustelut menee veronmaksajien maksettavaksi.Kanervakin kun ei ole ensikertalainen.
Iken kannattajat:
http://www.ike.fi/ilkka/wp-content/uploads/2011/09/2010l.jpg
Kyllä on ainakin lakia noudatettu, se on aina ja kaikille sama. Tuomiot on, jotka vaihtelevat aseman, arvon, varallisuuden ja nyös sukupuolen mukaan joissakin asioissa. Kannattaa pitää tämä mielessä ennen tuomion arvostelua.
Oletko lukenut, tuomioiden negatiivistä arvostelua lehdistössä, epäilen koska niitä ei arvostella. TUOMIOT ymmärtää vain ja ainoastaan "lainoppineet" ei maallikot. Tällainen on Suomen
Valehtelet krematoristi. Rangaistumaksimi on neljä vuotta. Ota selvää ennen valehtelua.
Kahdeksan vuotta voi tulla maksimissaan, jos on törkeitä rikoksia (yli 4 kk) tarpeeksi monta.
Tuo kaikki on vain jäävueren huippu ja paljon pahempaa on selvittämättä/tutkimatta...
Niin,on se niin väärin että ,vaikka kuinka töpeksii,niin saa jatkaa virassaan ! On se kumma jos ei nyt saa potkuja eduskunnasta ! Kyllä se niin on ,että laki ei ole kaikille sama !
OIKEIN TULEE ORGASNISMI,KUN AJATTELEE KUINKA HYVÄLTÄ TUNTUU TÄMÄ TUOMIO ,VAIKKA ON ÄLYTTÖMÄN LIEVÄ,MUTTA ON KUITENKIN!!!!!!!!!!
Toivottavasti orkku ei ole ennenaikainen, arvauslaitos EI ole antanut lopullista päätöstä.
Suomen oikeuslaitos - tällä kertaa Helsingin käräjäoikeus - on syvältä: se tuomistee sydänjuuriaan myöten täsyin syyttömiä, pulmusen puhtaita niin poliitiikan konkareita kuin suurtyöllistäjiä ja yrittäjiä, varkaista puhumattakaan!? Kaiken huippu on se, että näitä kansakunnan selkärangoilta riistetään vapaus ja oikeus normaaliin elämään ennenkuin he ovat edes kerenneet laukkuaan pakata! Uusseelantilaiset taitavat olla oikeammassa kuin uksovatkaan?
VOI;VOI ,HERRAN DUUDELI SENTÄÄN KUN TURKULAISTA ÄIDIN PIENTÄ KERÄPYLLYÄ TAAS RANGAISTIIN SYYTTÄ,NYYH,NYYH,NYYH!!!!
Oikeuslaitos on Suomessa jo politisoitu. Meillä toimii ns. kansallinen kokoomusoikeus. Pääosa sen jäsenistä on hyvävelipoliitikkoja tai heidän sukulaisiaan.
Mäenpäätä saa potkia kuin vierasta sikaa, saman kaupungin osuuskaupan hyväveljeä ei! Missä piileksivät puolueettomat oikeusoppineet tai roomalaisen oikeuden asiantuntijatahot? Nyt kaivattaisiin aina niin älykästä professori Hannu Tapani Klamia (kok).
- Kaksoismurhan tekijä 13,5 ehdotonta vankeutta, joista istui 5,5 vuotta.
- Lahjoja saa 6,5 vuotta ehdotonta vankeutta.
- Lahjuksen ottaja 3 vuotta ehdollista vankeutta.
- Raiskaaja 1,5 vuotta ehdollista vankeutta.
- Raiskaaja jonka uhri on esim hyvä tuttu 0,5 vuotta ehdollista vankeutta.
- 16v mopoautoilija joka aiheuttaa pyöräilijän kuoleman 300€ sakkoja.
Suomi on reilu, mukava ja demokraattinen oikeusmaa...
Onko tämä totta ?
Miksi epäilet, krapulapäivän tuomiot on aina suuremmat kuin palkkapäivän.