Soini käyttäytyy haaskalinnun tavoin Kanervan tapauksessa, lyhytjänteisesti ja tyylittömästi.
Olisiko parempi tehdä politiikkaa omien onnistumisten kautta kui toisten silmäkuopasta ponnistaen.
Taitavat vain nuo Soinin puolueen teot olla valtakunnan tasolla kuten täällä Kouvolassakin ihan pyöreän nollan arvoiset.
Soini haaskalla
18
109
Vastaukset
- pitkospuinen tie
Totta, sillä ei köyhän asema paljoa parane kun poltetaan sillat joka suuntaan.
- ei ole mitään syytä
Haaskalinnut ovat erittäin tarpeellisia ekosysteemissämme, joten valitkaa sananne asiallisesti. Meillä ei ole mitään syytä loukata Soiniin vertaamalla oikeita haaskalintuja, kuten korppikotkia eikä edes tavallisia variksiakaan, jotka huolehtivat ympäristön puhtaudesta ja terveellisyydestä syömällä raatoja pois pilaantumasta. Kaikki kunnia heidän arvokkaalle työlleen. Soini on sitten aivan asia erikseen, sillä hänhän on johtanut omistamaansa puoluetta jo niin pitkään, ettei vastaavaa ole ilmeistesti tiedossa mistään vapaasta länsimaisen demokratian maasta.
- Timo von Soinhausen
Soinin ainaispuheenjohtajuuteen on haettu malli Pohjois-Koreasta, vain johtajuuden periytyminen puuttuu puolueen säännöistä. Tulossa lienee myös kirja johtajan saavutuksista golf-, jalkapallo- ja hevosurheiluareenoilla, jotta persunuoriso saadaan pakkoruotsin sijaan tärkeämpää opiskeltavaa.
- Pata kattilaa
Aika säälittävää Soinilta kuvitella, että oman puolueen pahat teot ja tekemättömyydet muuttuisivat vähäisemmiksi Kanervan käräjäoikeustuomion takia. Soinin pesä on yhtä sontainen kuin eilenkin.
- pois soinikusetus!
Soinin Jytkyn yksi kulmakivistä oli nimen omaan vaalirahasotkuista jauhaminen. Sitä asiaa on kohta pyöritetty viisi vuotta. Missä ovat Soinin miljoonat, tai millä mandaatilla Putkonen komentelee Pirkko Ruohonen-Lerneriä, kas siinä vain pari kysymystä joihin Soini ei osaa vastata mitään, vaikka ne koskevat hänen omistamaansa persuSS puoluetta.
- Sictransitgloriamund
Hyi s**tana sentään tätä Isä Timon raukkamaista tekopyhyyttä!
Soini katoaa maan alle joka ainoa kerta useaksi päiväksi, kun pitäisi olla vastaamassa oman puolueen rötöstelijöistä, möläyttelijöistä ja töpeksijöistä. Nyt ukko ilmestyy heti YLE:n toimittajien haastatteluun, kun kyse ei ole omasta puolueesta.
Soinin raukkamainen käytös on oksettavampaa kuin Kanervan, joka luultavasti lapesellisuuttaan ja typeryyttään rupesi veljeilemään rötösherojen kanssa. Soini on pelkuri ja tekopyhä teeskentelijä, jolla ei ole munaa laittaa edes puolueen natsi-siipeä kuriin aikaisemmista puheistaan huolimatta. - Ilen tuntenut ex. ps
Juuri noin, eipä tuohon ole paljon lisäämistä.
Ilkka Kaneva on herrasmies ja naistenmies. Kaikesta näkee, että hän on perehtynyt hyvin "puutarhanhoitoon". On Ile varmasti virheitäkin tehnyt, mutta yhteistyöhalukkuudessaan ja ystävällisyydessään hän on aivan toista luokkaa kuin lähes aina myrskynmerkkinä öyhöttävät persut.- jgjsdbfjhfj
Taitaa olla herrasmiesrunkkari! Kyllähän nuo tekstarijutut osoittaa että Ike ajattelee alapäällään. Miehellä oli hyvä uraputki kasassa ja pilasi typeryyttään kaiken maailman Tukiaisten ja muiden viiden pennin huorien kanssa tekstaillen... Kyllä sitten osaa mies olla tyhmä!!!
- mölyapinat....
jgjsdbfjhfj kirjoitti:
Taitaa olla herrasmiesrunkkari! Kyllähän nuo tekstarijutut osoittaa että Ike ajattelee alapäällään. Miehellä oli hyvä uraputki kasassa ja pilasi typeryyttään kaiken maailman Tukiaisten ja muiden viiden pennin huorien kanssa tekstaillen... Kyllä sitten osaa mies olla tyhmä!!!
"Kyllähän nuo tekstarijutut osoittaa että Ike ajattelee alapäällään."
ilmankos ike on kehunutkin, että tässä on mies jolla ei järkiseiso......... vähän niinkuin tämänsivun mölisijät... hahahahahahahahhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahahahahahhahahahahhah
- luopioroistot?
Ihannoitte korruptiota ja lahjuksia? Miksi. Onko puolueenne yleinen tapa?
- Tolkutontolkku
Kanervalta on absoluuttisesti tolkku pois.....
Kyllä toi Katainen on saatanan tyhmä ja on vielä perkele pääministeri!
Mihin tämä maa vielä menee - näin makaa
Tolkutontolkku kirjoitti:
Kanervalta on absoluuttisesti tolkku pois.....
Kyllä toi Katainen on saatanan tyhmä ja on vielä perkele pääministeri!
Mihin tämä maa vielä meneePalstan pöljätkin itkee, kun lahjuksista tuomitaan..
- yksikorva-Sauli
Olkaapa persut nyt vaan tyytyväisiä. Itse juuri äänestitte valtaan kokoomuslaisen presidentin. Juuri persut ratkaisivat Väyrys-vastaisuudellaan, että kokoomuksen valtakausi tulee jatkumaan vielä kymmeniä vuosia.
- tishmalleen
Joo, kauheeta rääpimistä. Kyllä huomasi kuinka asiallisesti ja kiihkottomasti tällä palstalla käsiteltiin ns. hihamerkkikohua. Kyllä Soinilla on paljon oppimista siitä.
- mikä pöljä?
Hihamerki ei edes jutun arvonen, huuli vain. Lahjus ja korruptio sinua risoo, kun tuomitaan? Miksi ketku?
- Herpes pois
mikä pöljä? kirjoitti:
Hihamerki ei edes jutun arvonen, huuli vain. Lahjus ja korruptio sinua risoo, kun tuomitaan? Miksi ketku?
Ennemminkin kysessä oli huuliherpes, joka sinäänsä on vaaraton, mutta syytä hoitaa silti pois.
- Timo mutruhuuli
Tänäänkin Soinia kiinnostaa enemmän muiden puolueiden asiat kuin oman puolueen sekasotku.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/04/1531186/soini-meista-uutisoidaan-epaoikeudenmukaisesti- hintti?
Mikä tässä ihmetyttää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv172291Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461875- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201063Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948