Mulla on vaikeaa ahdistusta,vaikea masennus ja paniikkihäiriö.
Lääkityksinä citalopram,quetiapin ja nyt viikko opamoxilla.Opamox annos on 1 aamulla ja 1,5 illalla.Ahdistus vaan on ihan sietämätöntä,hoitajani käski haukata vähän happea parvekkeella...just...
Huomenna saanen lääkärin kiinni,vaikea kestää siihen asti.
Mitä teillä muilla on ahistukseen ?? Täytyykö tätä kestää loppu elämä??
Jumalaton ahdistus
kurkkuakuristaa
1
163
Vastaukset
- Pupujussi
Oletko vasta aloittanut lääkityksen? Mulla menny reilu kolme viikkoa Citalopram ja nyt rupeaa tuntumaan jo paremmalta. Opamoxia ollutkin sitten pitempään ja nyt yritän pitää taukoa, kun tuntuu, että annokset vain kasvaa. Ilman Citalopramia ei olis varmaan onnistunutkaan se opamox-tauko. Muutaman viikonhan se kestää, ennenkuin alkaa selvästi vaikuttaa. Toisilla jo kaks viikkoa riittää, että elämä kirkastuu ja yksilöllisiä erojahan näissä on. Toivottavasti saat lääkärin kiinni ja helpotusta oireisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1752640- 1612432
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182077Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552023Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31709"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591424Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2011360Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171098Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää821084Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3521020