Breivik vaati kuolemaa tai vapautusta
fghytrew.
11156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vaatikoon Breivik, saatanan psykopaatti, ihan mitä haluaa, ei ne sen tappamat ihmisetkään tai niiden omaiset ihan välttämättä saanu mitä halusivat! Kehtaakin vielä vapautusta pyytää! Kiduttaa pitäs hengiltä se saatanan niljake, sääli kun sitä ei voitu tehdä ennen kun se kyrpä tappo ne viattomat ihmiset ja aiheutti pysyvät traumat niille, jotka selvisivät.
Mutta eikö oikeus joka tappaa ja kiduttaa ole yhtä väärä ja tuomittava kuin breivikin kaltainen ihminen. En usko kuolemanrangaistukseen tuossa mielessä, mutta voin ihmisenä ymmärtää, miksi Breivikin kuolemaa toivotaan.
Breivik on oikeassa siinä, että muslimit tuhoavat norjalaisen kulttuurin, kuten myös suomalaisen. Monikulttuurisuuden ongelmat näkyvät usa:ssa ja monessa muussa maassa. Väkivalta ja rikollisuus räjähtää silmille, sosiaaliturva joudutaan rajoittamaan minimiin, kun pummeja on niin paljon. Breivik haluaa tuoda tämän kaikkien tietoisuuteen, tyyppi ei ajattele itseään, vain muiden parasta, siinä on uhrattava itsensä ja muita, ikävä kyllä.
Vajoa sinne likakaivoon mistä tulitkin. Viemäri on sulle liian siisti paikka. Navetan takaa löytyy saman henkistä seuraa, se se pyöreä betonilla valettu lantasäiliö mitä tarkoitan.
Sinähän tihkut vihaa ja agressiota, taidat kuulua juuri niihin loisiin, vasemmistosyöpäläisiin, jotka tuhoavat pohjoismaista hyvinvointia, tuollaisen paikka ei ole vapaiden ihmisten joukossa, vaan polvillaan teloituskomppanian edessä.
Jos psykopaatin toive toteutuisi, ruumiita tulisi joka tapauksessa. Jos Breivikki nyljetään, uhreja on vain yksi. Jos vapautetaan...niin mitä siitä seuraa jos tuollainen vohvelipää lasketaan raittiiseen ilmaan.
Ruumiita tulee mamujen toimesta jatkuvasti, pohjoismaissa määrä ylittää jo Breivikin aikaansaannokset raiskaukset ja muut rikokset päälle. Vielä tulee sekin päivä, jolloin määrä ylittää tuhannen, siihen ei mene edes pitkään.Jos sinut nyljetään, on yksi tuholainen vähemmän.
Mun mielestä ja tunteesta oisivat ampuneet sen sinne saarelle. Olisivat päässeet helpommalla. Pahat ihmiset oli näiden iskujen takana ja Breivik sattui vaan oleen niin hörhö, että otti kaiken niskoilleen.
Breivik vapaaksi kyllä neget tiedetään...
Präiviikki
Kai sillekin paskiaiselle omat seuraajansa on jo löytyneet. Helkkariako sen pään silitystä oikeuslaitoksessa kuukausi- tai vuosikaupalla miettimään. Kansankäsittely olisi ollut selkeä tapa hoitaa homma päiväjärjestyksestä ja vähällä vatkaamisella.