Huomenna nähdään miten

PAAVO VÄYRYNEN suhtautuu PerusSuomalaiseen,kun menen hänen puhetilaisuuteen PerusSuomalaisten lippalakki päässä.
1266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

säikähtää uhmakasta olemustasi. Paavo Väyrynen tunnustaa, että olet PÄÄLLIKKÖ.

Äänestä

Luulisi ilahtuvan ja kertovan haastatteluissaan ylpeänä, että hänen tilaisuutensa ovat vetäneet muidenkin puolueiden väkeä, muun muassa perussuomalaisia.

Äänestä

Väyrynen on mies parhaasta päästä ja olet yhtä tervetullut kuin muutkin, vaikka yöastia päässä.

Hänellä on muuten kuusi tilaisuutta huomenna. Energiaa siis riittää vähän peevelisti.

Kerrotkos vaikutelmat tilaisuudesta.

Äänestä

Älä sitten Jussi valehtele.
Kuten jo jäit valehtelusta kiinni.

Vaikka on persu olevinaan, ei silti saa valehdella.
Velvollissuuksiakin on.
Ei aina olla ottamassa.

Kun luotto menee sitä vaikea saada takaisin.

Äänestä
  • Aloittaja

    kolmisenkymmentä henkeä Paavo Väyrysen puhetilaisuudessa tänään Haapavedellä.

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    kolmisenkymmentä henkeä Paavo Väyrysen puhetilaisuudessa tänään Haapavedellä.

    Oliko yöastia päässäsi ?

    Äänestä

Luultavasti ajattelee.."mistähän laitoksesta"?

Äänestä

Paavo Väyrynen avasi Konekapinan ja kevätmessut perjantaiaamuna Nivalassa.

Nivalassa tänään perjantaina ja huomenna lauantaina järjestettävät Konekapina ja kevätmessut ovat alkaneet lupaavasti. Paikalle odotetaan yleisöä kaikkiaan 3 000–5 000. Perjantaiaamun perusteella vaikuttaisi siltä, että tapahtumat lunastavat odotukset.

Äänestä
  • Aloittaja

    Paavo Väyrysen päätapahtuma oli Haapavedellä,ei Nivalassa.

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    Paavo Väyrysen päätapahtuma oli Haapavedellä,ei Nivalassa.

    Sinulle tietysti se oli PÄÄtapahtuma, jossa pidit persujen lippalakkia päässäsi, mutta kepun tärkein tapahtuma oli Nivalan kevätmessut, jotka Väyrynen avasi ja jota tietysti mainostettiin isoin lehti-ilmoituksin.

    Eipä silti, aika paljon teitä oli kyllä Haapavedelläkin ottaen huomioon, että se oli suunnattu pääasiassa järjestöväelle.

    Äänestä

Taas persu puhuu omiaan.
Kun toistaa riittävän usein uskoo itsekin
Tuo saman toisto on Soinista alkaen persuille tyypillistä.
Soinillakaan ei ole kuin muutama lause, jota toistelee oli aihe mikä tahansa. Persujen vastaanottokyky on sen verran rajallinen.
Persu on keksinyt sanan "satiiri" kaikkein moukkamaisille kirjoituksilleen.
Syyllinen siihen ettei "satiiria" ymmärretä on tietenkin media, joka ei näitä neroja ymmärrä.

Pe 20.4. klo 9 Nivala, Aseman alue, Konekapina

Pe 20.4. klo 10 Nivala, Urheilutalo Tuiskula (Tuiskutie 2), Kevätmessujen avauspuheenvuoro

Pe 20.4. klo 11.30 Sievi, Valtuustosali (Haikolantie 16)

Pe 20.4. klo 13.30 Haapavesi, Nuorisotalo (Urheilutie 58)

Pe 20.4. klo 15.30 Rautio, Nuorisoseurantalo (Kannuksentie 5)

Pe 20.4. klo 19 Seinäjoki, Kaupungintalo (Torikatu 6), Keskustan Etelä-Pohjanmaan piirin vuosikokous

Äänestä
  • Noilla hengenlahjoilla pääsisi sossupunikkienkin leiriin. Ainakin makinalustan tyhjentäjäksi,-noin ensi alkuun, mutta voisi olla että persu-lippari pyyhkäistäisiin sinne jätemonttuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj.vaha-tuisku kirjoitti:

PAAVO VÄYRYNEN suhtautuu PerusSuomalaiseen,kun menen hänen puhetilaisuuteen PerusSuomalaisten lippalakki päässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu