Persianlahden autokorjaamo Haukipudas

ouman

Että osaa pänniä.

Käytin talvella autoani huollossa kyseisessä korjaamossa jossa olen ollut asiakkaana jo vuosia.
Henkilökunta oli vaihtunut niin korjaajia kuin korjaamon neuvojankin suhteen, autoni renkaat tasapainoitettiin talvihuollossa joka epäonnistui ja maksoi 40€

Nyt kun vein renkaat uudelleen tasapainoitukseen niin se talvinen epäonnistuminen maksoi sitten 50€ ja senjälkeen niillä renkailla ei ajettukkaan sitten kuuttakymppiä nopeampaa kun auto täristi niin että...

No, selitys ei ole se että renkaat oli huonot vaan kun käytin toisessa huollossa niin taas mennään tasaisesti kuin lentokentällä.

Kyllä huoltoliikkeissä on eroja, ja varsinkin kun henkilökunta vaihtuu. Onko se sitä nykyaikaa kun ei tarvitse harjoittelijoille maksaa palkkaa ?

2

3157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Snus 79

      en ole kyllä kuulut että jos takuuseen viety että tarvis maksella mitää uuestaa. kyllä ainaki omalla kohalla ollut tämä liike niitä vähiten kynyttäviä ja on saanut olla kyl tyytyväinenkin.

    • WITTU

      sama täällä takuu ei pelaa,vaihatimme renkaa ja kiristivät pultteja liikaa niin meni jengat,eivät ruvenneet vaihtamaan takuuseen osia ,vaikka ostin osat valmiiksi. HUIJJAREITA KOKO SAKKI.!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5851
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      58
      3246
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      184
      2701
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      12
      2524
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2219
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      29
      2161
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1896
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      16
      1596
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      148
      1379
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      270
      1247
    Aihe