No jo on urakalla poistettu numrosarjoja eilisestä ilta-arvonnasta. Välillä 18-36 ainoastaan yksi numero 28. Eikä yhtään suunnitellusti vai????????
Urakalla poistettu numrosarjoja
15
74
Vastaukset
- listat valokuvattu
seurataampa viikonloppua, mistä kohden vetäistään.
- aivot poistettu
Foliota äkkiä tiukemmalle. Kerropa nyt tarkalleen kuinka monta 20:stä numerosta olisi pitänyt löytyä väliltä 18-36, jotta ei kiristäisi? Joitain muita perustela kuin se että juuri sinä satuit rastimaan niitä lappuusi.
- folio ban duckie boy
""aivot poistettu20.4.2012 15:13"
kauanko olet foliota vetänyt kaalis ympärille kun vaikuttaa siltä että aivot ovat kypsyneet roast duck tasolle? Olen huomannut aivan samaa, eli kovin sattuu olemaan valikoiva tuo arvontakone numeroiden suhteen. hähähähäääää
Ota jo pois se folio päästäsi, kaalisi ei toimi normaalisti.
- laita sinä tiukemmal
Ja jälleen sama jatkuu 13 ja 33 välillä ainoastaan 2 numeroa ja alkupää näyttää harvalukuiselta jälleen kerran. Tietokone tietää!!!!!!!!!!!!!!!!! mihin kohtiin eniten on pelattu ja kun tarpeeksi pitkät sarjat poistaa, ei varmaan tule voittoja.
- Miettikää!
Samaan kohtaan iltaarvonta: 18 36 pallot
päiväarvonta: 19 33 tietokone,
kummassakin 1 numero tuolla välillä. Kummasti ne vaan ajattelee ihan samalla tavalla. Minä en enää pelaa, mutta tutkin kyllä ja tarkasti. - Luuloa vaa.
Koko Veikkaus vetää Suomen kansaa höplästä ja kukaan ei siihen puutu.
Sillä koko systeemi pelaa rahasammon pussiin. - ei sinisilmäinen
11 arvonta ja suurin osa numeroista sijoittunut päivä- ja ilta.-arvonnassa 33:n ja 51:n väliin. Kyllä ihme on, jos jotain erityistä tekemättä tai tietotokoneen ja pelattujen rivien yhteydellä ole tekemistä "arvottujen" rivien kanssa. Onhan kysymys vielä kahdella eri menetelmällä "arvotuilla" riveillä.
Ihmiset pelaavat luultavasti syntymäaikoja ja sijoittuvat 1-30 väliin eli kun näistä numerosarjoista poistetaan niin eihän niitä voittoja tule.- Poliisimestari Sisu
Arvonnat ovat täysin rehellisiä.
Jos epäilette asiaa, tulkaa keskustelemaan kanssani
virka-aikaan osoitteeseen
Ankka-polku 13 E
Poliisimestari Sisu,
Chief O'Hara - uidui
"Ihmiset pelaavat luultavasti syntymäaikoja ja sijoittuvat 1-30 väliin eli kun näistä numerosarjoista poistetaan niin eihän niitä voittoja tule. "
Höpö höpö. Useimmat pelaavat koneen arpomia rivejä joissa numerot sijoittuvat koko 70 numeron alueelle eikä vaan alkupäähän.
- ^vink^
Nyt kannattaa pelata loppupään numeroita, väliltä 40-70!
Tässä kuuma vihje viikonlopun kymppikenoon:
40, 41, 43, 45, 48, 57, 58, 59, 60, 67 - eikö vaan?
Tietokone tietää, teet miten vaan!! Sen vuoksihan voitonjakoja ei julkaista, kun niitä isompia voittoja ei tule, vaikka arvontoja n.60 viikossa ja lotossa vain 1. Eli jossain pitäisi näkyä.
- mukana arvonnassa
"No jo on urakalla poistettu numrosarjoja eilisestä ilta-arvonnasta. Välillä 18-36 ainoastaan yksi numero 28. Eikä yhtään suunnitellusti vai????????"
Mistä sinä tiedät, että ne on poistettu? Ne eivät vain sattuneet tulemaan arvonnassa. On siellä muitakin numeroita jotka eivä tulleet arvonnassa mukaan. - usko sie
Ja hölö hölö, et voi uskoa sitä itsekkään. Seuraa ja laita ns "arvotut" numerot
jokainen omalle paikalleen 1-70 riville ja jo luulis huomaavan, miten on tehty tai sit on yksinkertaisesti aivopessyt itsensä uskomaan oikeaan arvontaan, jossa pelatut rivit eivät vaikuta ja myös tietokone.- 19+16
Jos pelatut rivit vaikuttavat arvontaan, niin kenen pelatut rivit? Onko niin, että AINA sun pelaamat rivit poistetaan arvonnasta?
- usko sieki
Usko sinäkin, että on muitakin pelaajia kuin sinä.
Voi olla tuhansia pelaajia jotka eivät käytä sinun mielestäsi poistettuja numeroita vaan niitä joita oli arvonnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837