olet välillä niin kauhean virallinen seurassani ja sitten taas ihana ihana höpsykkä? Ärsyttää tuollainen käytös,aivankuin et osaisi päättää miten käyttäydyt lähelläni?
Tiedän, ettö olet ihastunut samoin,kuin minä joten turha esittää mitään. Tahtoo,että olet aina höpsykkä töpsykkä.
miksi ihmeessä?
15
624
Vastaukset
- viralli
:)
Voin yrittää, mutta lamaannutat minut välillä. Silloin tulee virallisuus jotenkin helposti peitteeksi. Suojelen sisimpääni. Itsekin olet yleensä aika "virallinen". Voisitko myös sinä olla hieman typsykkäisempi hypsykkäisempi minulle?
:)- lve u
ehkä,katsotaan ;)
- Sekaisin
En halua, että kaikki ympärillä huomaavat, mitä on meneillään....
- ei ymmärrä
miten kukaan voi edes huomata,kun ollaan kahdestaan. Joku kärpäsen katossa vai?
- Joku
ei ymmärrä kirjoitti:
miten kukaan voi edes huomata,kun ollaan kahdestaan. Joku kärpäsen katossa vai?
Seinillä on aina korvat
- huulenheittoa
Joku kirjoitti:
Seinillä on aina korvat
ja meillä huulet, joilla voimme suudella äänettömästi.
- yks sekoopää kans
Vakiokysymykset: miehelle vai naisellle ja minnepäin maata?
Tunnistan itessäni em.käytöksen.Kun ei tiedä miten päin olis,turhauttaa kun toiselta ei tunnu saavan mitään vastakaikua. - so cold and alone
miun höpsykkäiseni,voisitkos ilmestyä luokseni nyt heti ja tulla lämmittämään minua. Tahdon nallekarhusyleilyysi :)
- s....
kyllä se virallisuus katoaa kun housut lähtee
- ....***'....
En mä esitäkkään mitään, sellainen olen.. Valmistaudun siihen mitä multa töissä tullaan vaatimaan.. Vähän on vielä hakusessa tuo roolin pito siinähetkisessä tilanteessa..
- ;)) en mä
mitään tuu vaatimaan sulta (ainakaan töissä), sun vapaa aikas on sit asia erikseen,joo
- ed
No sitä tässä harjoitellaan :)
Mutta kyllä mä tykkäisin ruoskaa heilutella vapaallaki ;)
- little flying object
Mun virallinen puoli yrittää jatkuvasti ohisyöttää mun höpsöilyjen päälle. Siitä seuraa että höpsöilen kun pitäisi olla virallinen ja päinvastoin. Hän ei tosin mun virallista (=työ) puolta ole nähnytkään. Hohhoijaa, mikäs tässä, ihastuneena kuin kärpänen siirappiin...
- starshine*
Kun ei tiedä miten päin olisi niin virallisuus auttaa :) Kuten joku muukin sanoi, täytyy yrittää piilottaa tunteitaan ettei tulisi satutetuksi ja ettei ympäristölle olisi liian selvää mistä tuulee ;)
- Psykologinen juttu
Siinä on myös se, että sun kanssa höpsytellessä ruumis elää ja puna nousee poskille liian helposti, eikä lähde pois. Menneiden haavoittavien kokemusten myötä se nostattaa liikaa häpeää pintaan. Sitä pitää vältellä viimeiseen asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175032Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433685Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351958
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1431915Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee471836Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171600- 1381445
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551236Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641185