heippa! jos jollakin on kova hinku ostaa kaloja, nyt niitä olisi annettavana täysin ilmaiseksi :]
huomatkaa että myyn kaloja AINOASTAAN niille, jotka eivät laita niitä mihinkään kymmenlitraisiin purkkeihin, ja akvaarioihin jotka täyttävät kyseisten kalojen elinolovaatimukset (mm. akvaarion koko, veden lämpötila, pH, kovuus, virtaus, ruokinta, muut kalat, yms)
kalat sain vanhemmiltani noin viikko sitten kun halusin leikkiä eläintenpelastajaa, huonot elinolosuhteet eivät ole minun vikani siis (näitä ovat mm. kolme leväbarbia satalitraisessa ja se ettei akvaariossa ole ollenkaan lämpömittaria)
- kolme leväbarbia
- kolme partamonnia (porukat ostivat tänään vaikka sanoin vastaan....argh, eli siis ihan pikkuisia ovat)
- seitsemän neontetraa
- yksi piikkisilmä
jos kiinnostui kukaan niin laittakaa viestiä tänne:
[email protected]
kaloja ILMAISEKSI hyviin koteihin :)
7
385
Vastaukset
- VIIVI
hei!minä olen ihan akvaariofriikki mut ku ne tosiaan maksaa nii pall et ei kovin monta oo mullakaan.akvario on n.300l ja ottaisin nuo mielellään mut kuinka pitkä matka kohan meidän ois,kohdata??olen salosta.Annika.
- kalojenjakelija
noh, minä olen Joensuusta, mutta ajattelin fisut lähettää pikarahdilla matkahuollon (bussi) kautta jossain vesitiiviissä muovilaatikossa ja mainostaa paketin kyljessä että elävää tavaraa, se näköjään olisi paras vaihtoehto.
olisi kiva jos laittaisit tuonne sähköpostiini [email protected] oman sähköpostisi niin sovittaisiin asiasta tarkemmin :]
- Karosha
Missä päin Suomea?
- kalojenjakelija
Joensuu
- kalojenjakelija
Aaaaagh. anteeksi kovasti, on ollut uskomattomasti opiskelukiireitä ja unohdin tämän kokonaan.... asia hoidossa.
- Ankka
Kalat ovat jo menneet?
- genkigabboo
Haluaisin piikkisilmän mikäli se vain ilmaseksi käy. :)
Olen akvaarioharrastaja, minulla on 2 omaa akvaariota toinen iso ja toinen poikue allas 98l ja 40l poikue-allas.
Minulla on nyt isossa akvaariossani 6 piikkisilmää, että en usko, että sekään kuolisi. (ovat olleet minulla noin vuoden)
Eli olisitko valmis maksamaan rahdin vai miten?
Ota kaveriksi genkigabbo täällä Suomi24 ja jutellaan lisää... :)
Se olisi kivaa lisäystä 6 piikkisilmääni :) :)
Terveisin: genkigabbo Kainuusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.677916Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m815997Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot655387Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094667Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1162408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41291Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61267Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421109Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471062