Minusta luullaan, että olen vahva. Sisältä olen kaikkea muuta. Sinä tiedät minusta jotain sellaista, mitä salailen kaikilta muilta. Minä en tiedä edes nimeäsi.
Haluaisin sanoa sinulle jotain, mutta en uskalla. Näen sinua vain silloin tällöin, enkä uskalla silloin sanoa mitään. Kun olen lähelläsi, jähmetyn. Olen yleensä itsevarma, mutta sinä saat minut epäröimään.
Luulin, että olen kyynikko, luulin etten enää tuntisi mitään tällaista. Sinä muutit kaiken. Jotenkin kaikki muuttui.
Haluaisin antaa jonkin vihjeen, jotain mikä kertoisi sinulle, mitä tunnen, mutta kun olen lähelläsi, suojamuurini nousevat. Pelkään sinua, mutta samalla toivon, että ottaisit minut syliini ja suutelisit, antaisit edes minulle numerosi tai edes nimesi. Minä haluan sinua, todella paljon. Haluan huuliasi, haluan syliisi, haluan, että otat minut, etkä kysy.
Minä en edes tiedä nimeäsi. Sinä tiedät minun. Tekisit jotain. Itsevarmuus tekee miehestä seksikkään. ;) Olet kyllä ihana muutenkin.
Hei sinä (m)!
9
817
Vastaukset
- Koala
Kiva viesti. Kuvauksesi sopii varmasti tuhansiin ja tuhansiin tapauksiin, joten olisi kiva saada vähän rajausta :-)
Oletko miltä ilmansuunnalta? Itse olen idästä. - Missäs
Missä näet häntä? Työ, opiskelu, vapaa-aika? Muu?
- M
Tänä aamuna eräs järjettömän suloinen ja seksikäs vaalea nainen jäätyi totaalisesti kun nähtiin.hän saisi hypätä syliini koska vain..
- eräs nainen
Miten tämä jäätyminen ilmeni?
- toiset jähmettyvät
minä olisin sulaa vahaa rakkaani käsivarsilla.
Vielä muutama päivä ikävää viikonloppuun ja ah sitä jällen näkemisen iloa.
Joskus liika analysointi pilaa kaiken. Rakkaus tekee viisaista heikon ja heikoista vahvan jne. Rakkauden edessä ihminen on kuin alaston, ilman suojaa.
Toiselle avoinna, haavoittuvana mutta rohkeana näyttämään tunteensa ja päästämällä toinen osaksi omaa sydäntä. - Yritä edes
Miten on mahdollista että hän tietää sinun nimesi muttet sinä tiedä hänen nimeään?
Vaikka itsevarmuus tekee miehestä seksikään niin hänkin voi epäröidä koska olet jähmettynyt.
Ehkä hän ajattelee että pelkäät häntä tai inhoat tai et halua olla hänen kanssa tekemisissä.
Jonkinlainen vihjaus varmasti auttaisi jos hän on vain sinusta kiinnostunut.
Itsellä oli samanlaiset tunnot eräästä naisesta joita kuvailit vaikka esitin itsevarmaa koska hänen lähellä ollessaan menin aina aivan sekaisin.
Toki yritinkin muttei se auttanut eikä meistä tullut paria.
Siitä oppineena niin kehotan sinua naisena edes antamaan vähän vihjettä.
Ei me miehet mitään tunteetonta itsevarmaa kovaa kiveä olla ja sekin voi huolestuttaa että toinen kaikkoaa kokonaan jos yrittää jotain.- se siitä
Kommentoin, että sattuipa täysin samanlainen tilanne kuin aloittajalla.
- mitä naisen
sit pitäis tehdä että miehellä olisi helpompi tehdä aloite?
Miten solmua olisi avattva? - 54wy6j7ey
mitä naisen kirjoitti:
sit pitäis tehdä että miehellä olisi helpompi tehdä aloite?
Miten solmua olisi avattva?Katse, hymy, tervehtiminen, mikä tahansa tekee sinusta helposti lähestyttävämmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642509
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073