Pöpilismiksi kutsutaan persfinnien "aatetta". Mikä tahansa kelpaa, millä ääniä vain saa.
En ole kuullut puolueesta, joka julkaisee ohjelman ja puheenjohtaja ilmoittaa kulttuuri-osion olevan syötti. Pöpilismiä parhaimmillaan.
Missä persu - siellä rasismi.
Suomen Sisun rasistit ovat Breivikin monokulttuurin läpitunkemia.
Pässi-Hakkarainen, SS -siipi ja taantumusukot vievät onneksi Persut takaisin parin prosentin kannatukseen.
En ole kuullut puolueesta, joka julkaisee ohjelman ja puheenjohtaja ilmoittaa kulttuuri-osion olevan syötti. Pöpilismiä parhaimmillaan.
Missä persu - siellä rasismi.
Suomen Sisun rasistit ovat Breivikin monokulttuurin läpitunkemia.
Pässi-Hakkarainen, SS -siipi ja taantumusukot vievät onneksi Persut takaisin parin prosentin kannatukseen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Kyllä tällä palstalla näkee mitä on "Pöpilismi", sitähän sinäkin juuri harrastat, ja aika pitkälti nämä muutkin täällä epätoivoissaan pyöriviä luusereita. Perussuomalaisten kanssa heillä ei ole muuta tekemistä kuin se, että pelkäävät jostain syystä Perussuomalaisia aivan sairaasti, ja niitä pelkojaan sitten täällä purkavat merkillisillä avauksillaan.
Taasko se SS muhis täällä sekoilee, sanoppas nyt se puolue mikä on sun mielestä Suomalaisille paras ? Onhan sulla oltava vaihtoehto, muuten mollaamisesi on ollut täysin turhaa, eli syyllistyt siihen josta Perussuomslaisia syytät.
On se pSS pöpilismi vaan kauhea tauti! ;D
-Onneksi ei tarvi kuulua mihinkään puolueeseen.
Kun on tarpeeksi pöpi voi kuulua vaikka hampuusien lahkoon?
Niin arvelinkin tuskin olet kiinnostunut muusta kuin Suomalaisten vihaamisesta, ja olet maahanmuuttaja joka on saanut oppia lukemaan ja kirjoittamaan Suomalaisten verorahoilla. Maahanmuuttajille kaikki Suomalaiset ovat Perussuomalaisia. Eli vaikka olisit Suomalainen maahan muuttajien puolella olet heille vaan persu. Tutustu oikeesti muihin kulttuureihin, niin opit rakastamaan kansaasi ja isänmaatasi, ja mikäli olet mamu tee miehen työ ja mene taistelemaan maasi josta olet paossa vapaaksi. Siinä neuvo
Taitaa olla vähän niin, että olet sillälailla herkempi kokemaan erilaisia asioita "taudeiksi", ja olette varmasti kuvitteellisen ystäväsi kanssa "parantuneet" monenlaisista "taudeista".
Taitaa olla syytä toivoa sinulle "lisää" pelastumisia erinäisistä asioista :)
Mikäs sinut on taas noin tolaltasi saanut? Alkaa piiputtamaan jo Perussuomalaisten haukkuminen ? Et ole viimeisien viikkojen aikana saanut mitään varteenotettavaa tekstiä palstalle, ei sillä että olisi muiltakaan niistä kolmesta frendistäsi siellä "toimistolla" saanut mitään järkimateriaali palstalle, alkaa vaan toistamaan nämä Teidän naurettavat avaukset tasoltaan toisiaan, ihan kuin olisi Teiltä "toimistolta" katkaisut tiedonsaanti, ja pääsy netissä vain tälle palstalle. Tuollainen on aika säälittävää.
Onko persfinni sama kuin paise takapuolessa?
Joku siellä perSSpuolella säkenöittää? Jos ei lie paise, niin a-tappi kuitenkin?
Kovaa on tää ryyppääminen. Työstä käy. Olenhan persu.
Aivan hurjia älykkökansalaisia, alkoholisoituneita sekaviahöpöttäviä tyyppejä. Minkälainen on tyyppi, joka toistuvasti useitakin kertoja illassa kertoilee että hän ryyppää, ja on kännissä? Mitä helvettiä se tänne kuuluu?
Tuollaiset säälittävät yksilöt sitten kirjoittelevat tänne, miksi? Ovatko yksinäisiä. Osalla noita Persuja pilkaavilla on A-tappi ja/tai paise. Tuollaset tosiaan pilkaavat Perussuomalaisia, ei oikein vakuuttavaa peräkammarrin vihervasuripojilta.
Miten niin pilkkaavat persuja?? Höpö höpö. Saa täällä kertoa mitä mielessä ja päässä liikkuu...
Parempi että päässä virtaa viina kuin kusi.
Tuossahan se Presujen parjaajan mielenliikkeet onkin kuvattu, suhteellisen tyhjentävästi. Alkoholisoitunut katkera vihervasemmiston älykkö.
Paljonko ihan oikeasti näillä varaa Persujen parjaamiseen :)
Aamukaljat juotu. Ruuttamopolla parikierrosta kylän ympäri ja sitten lähibaariin öyhöttämään Isä Timon pyhyyttä. Nuppi turvoksiin ennen iltaa, olenhan persu. Hellurei!
Noin se päivä käynnistyy :) Olisi syytä huoleen, jos tämä tyyppi olisi Perussuomalainen, mutta eiköhän tämä kuulu noihin palstan riekkujoihin viher-vasemmistolaisiin jotka ovat nettikahvilassa "ottamassa" niinku osaa tähän yhteiskuntaa.
Se ei kyllä vähennä näiden raukkojen säälittävyyttä yhtään. Kiva kun heilläkin on jotain tekemistä.
Poliittiseen populismiin täkäläisittäin pöpilismiin on aina kuulunut jonkinasteinen poliittisen järjestelmän vastaisuus, äpä-älyllisyys, valtaapitävien vastaisuus ja herraviha sen eri muodoissaan. Populismiin on liittynyt myös nationalistisia ajatuksia, aika useinkin.
Tyypillistä on myös yksinkertaisen retoriikan käyttö kuten unohdettu ihminen tai kansa, rikolliset raharikkaat, kansan etu ensin jne.
Tunnettuahan on, että eräs maahanmuuttaja A. Hitler viljeli puheissaan juuri retoorisesti helppoja ja muistettavia populistisia sutkauksia.
Kyllä. Ja Soinihan on peräti tämän osaamisen maisteri. Hän kyllä osaa vedättää yksinkertaisia taakseen.
Noista muutamista kommenteista näkee, minkälainen poppoo on kyseessä. Yhdistää siihen Hitleriin joku muukin kuin populismi: rasismi rehottaa ihan vapaasti persujen joukossa. Se jos mikä on häpeäksi koko Suomelle.
Ymmärrän noitakin, jotka pistävät koko puolueen rankasti vitsiksi a-tappi- ja ruuttamopojutuillaan. Eihän persuja oikein voi vakavastikaan ottaa. Tuollainen kirjoittelu on vain reaktio siihen mitä persut edustavat; asiakysymyksistä on aika vaikea keskustella, kun niitä ei ole tai sitten persut näkevät vain yhden kantin, eivätkä laajempaa kokonaisuutta mistään.
Vuosikausia tällä palstalla mm. Ari Kähärä yritti keskustella asiapohjalta ja omalla nimellään. Aina tuli persuilta homottelun sontakuorma niskaan. Siksipä täällä on pantu ranttaliksi. Turha on turhaa. On kuin korpeen huutaisi, kun yrittää persulle asiaa puhua.
Vai Persuilta tuli haistetteluja ja homotteluja, mistä hitosta sinä sen tiedät että ne olisat Persuja. Todennäköisemmin niitä sallivia ja suvaitsevaisia ihmisiä, niin kaksinaismoraalisia joista tulee aivan sekopäitä näillä anonyymipalstailla, varsinkin kun kyse on Persuista, silloin saavat kakasinaismoraalistitkin "luvalla" valehdella, kun kokevat olevansa hyvän asialla, ja tekevät kaiken sen, mistä Persuja syyttävät :)
Persut palstan kovimpia haistattelijoita. No, mitä muuta vihapuolueelta kannattaa odottaakaan?
Kyllä ne haistattelijat ovat näitä "sallivia" ystäviänne, jotka yrittävät epätoivoisesti mustamaalata Persuja, se on aika turhaa täällä, silloin Teille sattuu juuri noita "työtapaturmia" ja haistattelette toisillenne.
Kyllä sun tekstisi ovat huomattavasti enemmän vihakirjoituksiin kalleellaan kuin yhdenkään muun tällä palstalla. Että kukas se sitä vihaa lietsookaan?
Hampuusi!!!! Kuuleko hampuusi??? Vieläkö kilju tekee vattassa kipiää vai joko on tottunna jatkuvaan juopotteluun?
Konjakki korventeli. Vähän helpotti kun vaihtoi miedompaan. Välillä pitää ottaa roppia, että vatta kestää kiljukopsua ja viinakakkua. -Ei tätä odottelua muuten jaksa, kun ei pääse edes pamputtamaan kuten kunnon poliisi?
Hyvä :-) Tekisi mieli sanoa että mitäs minä joskus sanoin..........hamppari muistaa varmasti.... ;-)
Hampuusi muistaa HYVIN aika monenlaisia asioita, mutta muistaako toinen hampuusi? ;D
Hyvin muistaa, ei ole vielä dementia iskenyt tai oikeastaan riippuu siitä mitä pitää muistaa?! ;-)
up
Perssu pöpilismi on poliittista hulluutta. Maksanut silti jo miljoonia. Järjetöntä.
Kuinka kauan kansa jaksaa lapioida Soinin säätiölle rahaa?
Niin kauan kuin Soini sitä haluaa..
Ja muistakaa !!!. Heti aamusta kerjäämään. Ajakaa romanit pois. Vievät turhaan parhaat mestat. Rahat tilitetään Vistbackalle, joka kyllä huolehtii valtakunnnan saliin hienot kultaukset.
Wappuaamuna kannattaa käydä keräämässä pullot pois puistoista. Tietenkin tuon kerjuun lisäksi. Alamaisen kovalla työllä ansaitsemista rahoista Soini tykkää!!
Soini rakastaa pullonpalautusrahoja. Ne kannattaa lahjoittaa hänen säätiölleen lyhentämättöminä. Eli ei kannata yrittää ostaa salakaljaa Isä Timolle luonnostaan kuuluvilla rahoilla.
Taidatte alkaa tarvitsemaan niitä pullopalautusrahoja siellä Kreikan kentillä, kun pitää alkaa lyhentelemään EU-lainoja.
Timolle kaljaa!