On älytöntä että tyytyy tälläiseen nettisontaan,haaveilla ja kirjoitella täällä. Tämä ei anna rakkautta, läheisyyttä, oikeita sanoja eikä mitään mitä oikealta ihmiseltä voi saada ja itse antaa. En todellakaan halua saada tältä palstalta mitään, en edes huvia.
Täytyy pikkuhiljaa vierottua irti tästä palstasta,pienin askelin. Huomaa että jos täällä vähänkin seuraa enempi ja kirjoittelee tulee ällöttävä olo. Parempi olo on ilman tätä,paljon mukavampi ja pirteämpi.
Parasta kun nauttii tuosta hienosta ja kauniista ilmasta ulkona.
En tiedä mitä hän haluaa toisaalla
vai haluaako mitään
2
119
Vastaukset
- hdghfycudcb
Oot ihan harvinaisen oikeassa,itekki todennu saman,että tämä saa vain ärsyyntymään ja haaveilemaan turhia haaveita,joita ei koskaan edes tule,siks kans olen vähentänyt tätä,mutta aina piene polte kokoajan tulla tänne.
- tilanteessa
Laitan tähän pätkän toisaalle kirjoittamastani. Täällä palstalla on se ongelma, että vähän niin kuin eläinten koulutuksessakin positiivinen palkinto vahvistaa käyttäytymistä: kirjoitat jotain, saat mieluisan vastauksen, jatkat touhua vaikket voi ollakaan varma vastaajasta. Ja niin se palstailu ruokkii itse itseään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837