Pelicans-Jyp 2 2.70
Jyp saa illan otteluun huomattavan edun kun Janne Juvonen astuu veräjän suulle. Jyp saa myös jalkeille poissa olleet puolustajat ja uskonkin Jypin toimittavan kiekkoa maalille ja tämän kautta saamaan Juvosen virheisiin.
(Voi olla, että Jypin kerroin vielä putoaa tuosta ennen pelin alkua)
Hjk-Jaro 1 1 2.05
Hjk:n otteet eivät ole olleet sitä toivottua klubia lukuunottamatta Pohjanpalon hattrickiä, mutta tänään on paikka tehdä tuohon muutos kun selvästi heikommalla materiaalilla oleva Jaro saapuu Sonera Stadiumille. Hjk lähtee hyökkäämään joka saa Jaron pakit virheisiin ja näin Hjk runsas maaliseen voittoon.
Yhteiskerroin 5.54
Päivän Varmat
3
142
Vastaukset
- Don Röyh
Taitaa olla tulossa vuosisadan vedätys, jos Juvonen vielä jatkaa nollalinjalla? Kaikki betsasivat peräsuoli pitkällä Jypiä, koska luulivat, että pikkupoju Juvonen hermoilee, mutta ainakin alku on ollut hieno. Se on varmaa, että jos Jypi tänään häviää pikkupoju Juvoselle, niin itseluottamus on mennyttä ja Pelsut marssii kohti mestaruutta ja NHL-scoutit juoksee Juvosen perässä muna pystyssä!
- Don Röyh
En tarkoittanut, että scoutit olisivat nuoresta pojusta silleen kiinnostuneita, vaan ihan vain jääkiekon takia...
- 15
Täähän on selvä sopupeli jos Jyp häviää ja se haluaa vaan lisää pääsylipputuloja eiks je.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026448
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h834933Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1053191Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303032Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262235Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191616Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961211Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391192Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311106- 48884