Pori perusti turhakelautakuntia

Pori perusti turhakelautakuntia ja näin saatiin byrokratiaa lisättyä ja muutamalle suvaitsevalle turhakkeelle politiikan palli, jossa saa tärkeillä.
Kyllä demarit osaa luoda uutta kulunkia yhteiskunnalle.
9111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

siis kyse oli jätelautakunnasta , joka itsekin on jäte

Äänestä
  • Sorry, ymmärsin väärin. Mutta kuitenkin, pitäisikö sitten polittiselle työpaikkakiusaajalle antaa arvokaampi nimityksen paikka. Kuin jäte, tai siis yleensä minkään lautakunnan paikkaa, Ymmärrän toki että vaimon, "hakaaja" Varas, jne... Kuulu olaneisesti suojeltuun ryhmään, ryhmässä kaupungin Jhl, työntekijä politikoille, mutta toverin kiusaamista työpaikalla, en ymmärrä kuuluvan mihinkään. Taidan kuulua vähemmistöön todetessa turhia?

    Äänestä

Lautakunnat ovat kroonisen psykiatrian terapiakeino pitää kieroutuneet valtaa sairaalloisesti haluavat ihmisjätteet pois häiritsemästä työssä käyviä veronmaksajia.
Olen muuten Nalle Wahlroosin kanssa samaa mieltä siitä, että eläkeläisten oikeutta osallistua yhteisten asioiden päättämiseen pitäisi rajoittaa lailla.

Näissä poliittisissa lautakuntaharrastekerhoissa kun on vallan tuottamattomia eläkeläisiä, joiden toinen jalkaon jo haudassa.

Veronmaksajia pitäisi valita päättäjiksi eikä kalkkeutuneita elämänsä jo eläneitä jostain vaille jääneitä katkeroituneita pyrkyreitä.

Äänestä

Eläkeläiset kuluttavat verorahoja , eivät tuota mitään.
Päättäjiksi tarvitaan työikäisiä ja nuoria .

Äänestä

Kannattaa muistaa myös positiiviset asiat! Lauta/kuppikunnat lisäävät välillisesti työllisyyttä esim. ajatelkaapa kuinka paljon palaveripullia ja -juomia kuluu, puhumattakaan lounaista. Porilainen elintarvike/ravintola-ala saa varsinaisen energiaruiskeen. Kyllä tässä työllisyyttä on ajateltu.

Äänestä
  • Työ teettää työtä. Sitä ei siten taas ajatella varsinkaan teknisessälautakunnassa, kun hyväksytään laittomia irtisanomisia työsään sairastuneille TPK:n työntekijöille. Tai no lääkärit menettävät ja lakimiehet sitten taas hyötyvät, sekä veronmaksajat saavat maksaa aiheutuneesta työttömyydestä työttömille. Pääasia, että irtisanojille riittää valtuuston ja lautakuntien paikkoja palkoineen. Pori kaupunki, vieläpä ollessa työnantajana.

    Äänestä

  • Oloneuvos. kirjoitti:

    Työ teettää työtä. Sitä ei siten taas ajatella varsinkaan teknisessälautakunnassa, kun hyväksytään laittomia irtisanomisia työsään sairastuneille TPK:n työntekijöille. Tai no lääkärit menettävät ja lakimiehet sitten taas hyötyvät, sekä veronmaksajat saavat maksaa aiheutuneesta työttömyydestä työttömille. Pääasia, että irtisanojille riittää valtuuston ja lautakuntien paikkoja palkoineen. Pori kaupunki, vieläpä ollessa työnantajana.

    touhuu etten sanoisi ja sanonkin. Kannataa äänestää, niin saa äänellään itsensä vajaakuntoiseksi työttömäksi.

    Äänestä

Ja JHL on kuin jokin matador!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suvaitsevainen kirjoitti:

Pori perusti turhakelautakuntia ja näin saatiin byrokratiaa lisättyä ja muutamalle suvaitsevalle turhakkeelle politiikan palli, jossa saa tärkeillä.
Kyllä demarit osaa luoda uutta kulunkia yhteiskunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu