Kumpi yllämainituista on karsinut enemmän turvapaikkahakijoiden määrää ja kustannuksia omalla toiminallaan?
Vastaus on hyvin selkeä ja hyvin yksinkertainen. Rautarouvaan verrattuna Halla-aho on ainakin tältä osin kuin lärpäsen surinaa korvassa. Korkeintaan.
Mutta kuka on uhonnut omasta merkityksessään tällä saralla enemmän? Siinä Halla-aho voittaa kirkaasti.
Onko Halla-aho koskaan myöntänyt että hän on omassa lajissaan pelkkä vastaantulija verrattuna Thorsiin? Ei tietenkään ole, vaan hän on päinvastoin panetellut voitajaansa mitä railakkaimmin.
Outoa puhaa tuo hommalaisuus.
Halla-aho vs. Thors
8
124
Vastaukset
- Rintamalinjan kulku
Tiedän, että Halla-aho on minun puolellani, ei maahanmuuttajien. Tiedän, että Thors on maahanmuuttajien puolella, ei minun. Halla-aho on minun mieheni. Thors on väärällä puolella rintamalinjaa.
Kun Halla-aho alkoi kritisoida Suomen maahanmuuttopolitiikkaa, joutui Thors sitä kiristämään, jotta saattoi säilyttää asemansa vaalikauden loppuun saakka. Mutta kaikkihan sai alkunsa siitä, että Halla-aho löi miehekkäästi nyrkkiä pöytään, jolloin Thorsinkin oli pakko edes vähän totella kansan enemmistön tahtoa. Sinänsä nykyinen maahanmuuttotilanne ei ole vielä ollenkaan tyydyttävä. Loisiva humanitaarinen maahanmuutto on saatava kunnolla hallintaan ja Suomen islamisaatio pysäytettyä.- rautaako?
"Tiedän, että Halla-aho on minun puolellani, ei maahanmuuttajien. Tiedän, että Thors on maahanmuuttajien puolella, ei minun."
Outoja väitteitä! Mistä tiedät että Halla-aho on sinun puolellasi? Ja mistä tiedät että Thors ei olisi sinun puolella.
Kyse tässä on kuka on vähemmän turvapaikkahakijoiden puolella ja työttömien maahanmuuttajien EU:n ulkopuolelta. Niitä Thors on vähentänyt tuhansittain vuodessa sekä alentanut tulijoiden rahallista tukea.
Halla-aho on tähän asti vain louksuttanut leukojaan.
"Kun Halla-aho alkoi kritisoida Suomen maahanmuuttopolitiikkaa, joutui Thors sitä kiristämään"
Höpöhöpö. Maahanmuuttolaki on ollut tekeillä kauemin kuin Halla-aho on evankeliumiinsa kirjoittanut. Kun Thors tuli vastaavaksi laki oli läpinujimista vailla valmis. Sitten maailman ja EU:n muutokset johti tulijatulvaan, johon Thors hyvin nopeasti ja tehokkaasti tarttui tyrhedyttäen sen suurelta määrin.
Halla-aho on kirjoittanut bloggiaan. Ei muuta.
"jolloin Thorsinkin oli pakko edes vähän totella kansan enemmistön tahtoa"
höpöhöpö. Ensinäkin kansan enemmistö näkisi Halla-ahon aivan jossain muuaalla kuin poliittkkona. Toiseksi RKP:n ministeri tuskin tottelee aivan poliittiselta toiselta laidalta tulevaa blogikirjoittajaa.
Ymmärrän toki että Halla-aho mielellään on saanut sinunkaltaisia uskomaan että hän olisi aikuisten oikeasti ratkaiseva. Sitä hän ei ole edes nyt vaikka hänellä oliosi siihen mahdollisuus.
"Loisiva humanitaarinen maahanmuutto on saatava kunnolla hallintaan ja Suomen islamisaatio pysäytettyä. "
Kyseinen maahanmuutto on entistäkin vähäpätöisempi muihin Länsi-Euroopan maihin verrattuna kiitos Thorsin. Muslimeja maassamme on alle 1%, ja niihin lasketaan siis myös Halla-ahon hyväksymä suomalainen muslimivähemmistö.
Avaa silmäsi, ja lue muutakin kuin äärioikeistolaista hapatusta. - Halla-ahon suhde
Olet siis Halla-ahon vaimo vai mikä suhde teidän välillänne vallitsee kun sanot häntä mieheksesi. Koska kävitte maistraatissa ?
- Moquito
Thorskaan ei olisi tehnyt yhtään mitään, kuten ei muutkaan ministerit - ilman että niitä potkitaan persiille. Onko tämä kirjoituksesi sitten "kunniaksi" Thorsille tai sinulle, mene ja tiedä :)
- rautaako?
"Onko tämä kirjoituksesi sitten "kunniaksi" Thorsille tai sinulle, mene ja tiedä :) "
No ei se ainakaan minulle ole kunniaksi. Ja en tiedä kuinka kunniakasta on että ministeri tekee duuninsa ja on tehokas.
Valehteleminen ja muiden panetteleminen sen sijaan ei mielestäni ole koskaan kunniakasta. Eikä sekään että sellaisiin uskoo. - rautaako?
"Thorskaan ei olisi tehnyt yhtään mitään, kuten ei muutkaan ministerit - ilman että niitä potkitaan persiille."
Kukakohan potki. Täysin toisessa äärilaidassa oleva bloginpitäjäkö? Älä naurata.
- kenttä toteaa
Persut ovat aika hanakoita ottamaan kiitokset toisten teoista, kun omia ei ole. Soini on näyttänyt tällä häikäilemättömyyden tiellä esimerkkiä jo vuosikausia.
- rautaako?
"Persut ovat aika hanakoita ottamaan kiitokset toisten teoista, kun omia ei ole. Soini on näyttänyt tällä häikäilemättömyyden tiellä esimerkkiä jo vuosikausia. "
Mutta Halla-ahon "tekemisistä" edes Soini ei halua ottaa kiitoksia. Äänet kuitenkin kelpaavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270