Kun tutustuu netissä eri yritysten tuotteisiin täytyy ihmetellen todeta kuinka
yritykset eivät huomaa ongelmaa siinä kun laittavat yrityksensä tuotteita nettiin.
Ongelma on siinä kun tavallinen suht. vähän ostava (joita muuten nykyään on paljon)
tutustuu yritys A,n mallistoon. Mutta ,mutta . Kun tämä kyseinen henkilö ei pääse edes tutkimaan kyseisen yrityksen tuotteita ellei hän kirjaudu sisään.
Tässä on suuri ongelma. Tähän kynnykseen kariutuu monen yrityksen nettiostaja.
Kummonenkaan tuote ei tarvis olla..niin eiku kirjaudu sisään. Nyt pitäisi antaa tuntemattomalle yritykselle omat henkilötietosi sun muut.
Kertakaikkisen typerää. Miksei yritykset laita tuotteitansa esille nettiin siten että kuka tahansa voi niihin tutustua. Sitten jos asiakas haluaa tilata tuotteen niin silloin vasta hänen tulee kirjautua. Ei ennen. Olen hylännyt lukemattomia yrityksiä pelkästään sen perusteella etten voi tutustua heidän tuotteisiinsa ellen kirjaudu. Ajattelenkin , pitäkööt tuotteensa. Kauppoja olen tehnyt etupäässä sellaisten yritysten kanssa joiden tuotteisiin voin tutustua ilman kirjausta.
Kyllä fiksut pärjää tässäkin asiassa. Herääkin kysymys . Onko kirjautumisehto
sen takia että kyseisen yrityksen tuotanto ei kestä kaikkien tarkastelua.
Yritykset karkoittavat asiakkaita
1
146
Vastaukset
- "huijareitako ? "
niihin yrityksiin voi tutustua jotka kilpailevat hinnalal ja laadulla,
ne joihin pitää kirjautua kilpailevat suurella määrällä kaupustelevaa tekstiä,
aina on ihmisiä jotka lukevat ja uskovat lukemansa.
on sitä muuallakin,
Toisissa pankeissa kerrotaan korot ja maksut avoimesti,
toisissa vaaditaan asiakas sisään ja sitten alkaa ympäripuhuminen,
joskus katteettomillakin lupauksilla,
eivät tajua, jokaisella on nauhuri taskussaan, puhelin.
samoin toisilla on kaikenmailman tekstiä sivut täynnä,
mutta ei €UROJA lukuina eikä %, vain alennksia ja turhaa tekstiä ja
selityksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708