Silmäilin ohimennen tätä foorumia ja hämmästyin aika lailla. Onko näillä sivuilla minkäänlaista valvontaa, kun tällaista tekstiä pääsee läpi? Tällaisesta törkeästä haukkumisesta, mjtä näiltä sivuilta lähes pelkästään löytyy, voisi nostaa syytteen kunnian loukkauksesta. Millaisen kasvatuksen nämä nuoret ovat saaneet, vai ovatko saaneet minkäänlaista??? Ymmärrän, jos kerrotaan asiallisesti mielipide A. Tuiskun musiikista ym. mutta tällainen ala-arvoinen törky on sairaaloista. Kehoittaisin asianomaisia hakemaan pikaisesti ammattiapua ongelmaansa! Muistakaa, että näitä sivuja seurailee myös aikuiset ja tähän porukkaan itsekin kuulun. Olette erittäin huono esimerkki alaikäisille lapsille, jotka myös käyvät näillä sivuilla. Ymmärrän kyllä, että tällainen käyttäytyminen kielii erittäin huonosta itsetunnosta ja kykenemättömyydestä sietää nuoren ihmisen nauttimaa suurta suosiota. Kateuttahan se on. Jos ei näitä sivuja pystytä pitämään asiallisemmalla linjalla, kehottaisin lopettamaan koko roskan. Antille toivon menestystä jatkossakin. Kyllä se musiikki kolahtaa aikuiseenkin makuun. Hyvää kesää vaan kaikille ja käyttäytymisiin!!!
Saisitte hävetä!
Pöyristyttävää
371898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
aina kun jotain pilkkaa, niin miksi sen pitää olla kateutta? "mun kaveri iski mua seittemäntoista kertaa puukolla mahaan ja potki mun kassit tohjoksi ja poltti hiukseni, haukuin sen sitten alimpaan helvettiin", "no joo, oot vaa kade kaverilles!"
No onhan täällä jonkinverran asiatonta tekstiä, mutta sen siitä saa kun keskustelupalstalle laitetaan musiikkityylien lisäksi Antti Tuisku, Hanna Pakarinen, Michael Jackson ja Pikku G palstat. Kyseisillä artisteilla on omat fanit, mutta myös suuri joukko niitä jotka vihaavat koko sydämestään. Myönnettäköön, että itse kuulun näiden kaikkien vihaajiin, mutta en todellakaan ole kateellinen.
Helpoiten asiattomuudet loppuis kun poistettais yksittäisten artistien palstat ja keskusteltais pelkästään musiikkityylien alla, tietenkään ei sekään kaikkea ratkase mut kuitenkin.
tuolla alempana - tosin se viesti taidettiin poistaa - sinun nikilläsi varustettu henkilö sanoi että harmi kun Anttiin ei pullot osunu ja muuta paskaa...että mm. sinä olet niitä joka kirjoittaa asiatonta tekstiä..
Mitä sitten jos lähetän tänne asiattomia viestejä? Totta se silti oli!!!!!!
että sä toivoit että Antti saisi pullosta päähänsä..Olet todella sairas yksilö, en voi muuta sanoa.
Moi vaa!! kenel on syytä vihata ihmistä jota ei edes tunne..?? ei kellää.. pitäis vaa sen turpansa kii!! ne ketkä tuntevat ja vihaavat se on niitte oma ongelma.. mut mieti jos ite olist tuisku..?? porukka puhuu paskaa eikä edes tunne koko ihmist.. musiikin perusteel ei voi ihmist inhot.. musiikkia voi muttei ihmistää!! miettikää nyt hieman!!!!!!!!!
Tunnetko hyvinkin nämä Antti Tuiskut, Hanna Pakariset ym.? Epäilenpä suuresti. Miten voi vihata ihmisiä, joita ei edes tunne muutoin kuin median kautta? Viha on mielestäni aika voimakas tunnetila. On paljon artisteja, joiden musiikista en itsekään pidä, mutta en minä näitä artisteja vihaa. Mielestäni on rikkaus, kun maailmasta löytyy kaikenlaista musiikkia ja kaikenlaisia artisteja jokaiseen makuun. Näinhän kuuluu ollakin ja jokaiselle artistille pitäisi antaa rauha esittää omaa musiikkiaan. Eihän kenenkään tarvitse kuunnella musiikkia, josta ei pidä. Näinollen kysynkin, mistä tämä sinun vihasi juontaa juurensa ja mitä pahaa esim. tämä Antti on sinulle tehnyt? Vihaajia tuntuu olevan muitakin, joten jokainen menköön itseensä ja miettiköön käytöksensä asiallisuutta.
en tajua minäkään minkä takia voi vihata symppaattista ja menestyvää nuorukaista..mitäpä muuta se voi olla kuin kateutta?
Oleko tienny että vihaaminen voi olla hauskaa??
Esim. Se on hauskaa kun tulee kirjottaa tänne kaikkea kivaa antti tuiskusta ja sitten katsoa kun sen fanit alkaa naama punasina vaahtoomaan täällä...
Mun mielestä Antti Puuterihuiskussa ei ole mitään sympaattista, ja menestys, se on myyny ehkä jonkun 40 000 levyä sen takia koska teinit tuhlaa kaikki viikkorahat sen levyyn kun se on muillakin. Tuskin Tuisku on ite paljonkaan levynmyynnistä saanu kun melkein kaikki menee levy-yhtiölle.
Tuisku on yhden tai ehkä jopa kahden levyn TUOTE josta kuluttajat eivät jaksa kiinnostua hetken päästä, näin käy kaikille Idols, PopStars ja muista kilpailuista syntyneille "tähdille".
jos vihaaminen on jonkun mielestä hauskaa niin kotioloissa on kyllä jotain vikaa..
En tarkoittanut tolla että kaikenlainen vihaaminen olisi hauskaa... Tarkoitin että Antti Tuiskun vihaaminen on hauskaa.... äh sitä on vaikee selittää....
Ja onhan se totta ettei Antti mikään kovin hyvä laulaja ole. Ei ne sen biisit kestäny olla näitten eri radio kanavien top listoilla kuin jotakin vähän yli viikon. Ja takasin listoille niitä sen biisejä ei ole kuulunut.
Toisin kuin esim. Hannan love is like a song ( tai miten se nyt kirjotetaa) oli ainakin kissfm:mmän listalla noin neljä viikkoa ykkösenä, mutta taisi käydä pariin otteeseen myös kakkosena.
Hannalla on mielestäni ihan hyvä ääni ainakin hänen biiseissään. En sitten tiiä minkälainen se on oikeasti...Ja Hannan ääni kuulostaa naisenääneltä. Toisin kuin Antin ääni ei kuulosta mitenkään miehekkäältä. Mun mielestä se on TODELLA tärkeää, että mieslaulajan ääni kuulostaa miehekkäältä! Se on ihan puol laulua, että mieslaulajan ääni kuulostaa mieheltä!!!
En ole mitenkään Hannan puolustaja, vaikka aluksi hän vaikuttikin ihan mukavalta tyypiltä. Mutta sitten kun Hannalle tuli vähänkin julkisuutta idolssin myötä, niin heti oli lehessä sellanen kuva jossa Hanna veti jotakin miestä kravaatista hyvin seksikkäästi keimaillen..... se oli aika hämmästyttävää...
T: HuuhaaQueen (Huytxd)
!!!!!!!!! nii.. hullulla halvat huvit!!!!!!!!!!!!!!
Onhan se hyvä että päästellään täällä höyryjä kuin kadulla. Ja kuka käski ketän ryhtyä julkkikseksi, jos ei paineita siedä.
Vai lapset lukevat näitä.. no olet aika vastuuton kun et valvo lastesi tekemisiäsi. Olet huono holjooja.
Eli kato omaa napaa ensin, kiiiitos!
Nytpä kuvioihin astui varsinainen nerojen kuningas, vai leppoisa. Kerronpa sinulle nero, etten todellakaan päästä näille sivuille omia lapsiani, eli olen erinomainen kasvattaja, vai kuinka? Olen myös ammatiltani kasvattaja, joten tiedän kyllä kuviot. Kasvatus ja hyvät tavat ovat hukassa henkilöiltä, jotka hyväksyvät näille sivuille kirjoitettua soopaa. Edelleenkin peräänkuulutan näiden sivujen valvontaa!!!Ja vielä Leppoisa, luulenpa tai ainakin toivon, ettei ihan kaikki kirjoitettu mene sinunkaan kohdallasi läpi. Esim. tämä viehättävä laulu A. Tuiskulle. Kyseinen "sanoittaja" on varmasti omasta mielestään hyvinkin hauska, jolle muut vähintäänkin yhtä hauskat tyytyväisinä nostavat hattua. Eikö teillä ole järkevämpää tekemistä? Menkää vaikka välillä leikkimään hiekkalaatikolle. Se on terapeuttista ja tasoittaa vihantunteita. Nyt alkaa minuakin naurattaa. Täytyy vaihtaa löysempi pipo, ettei kiristä liikaa. Lopetan jutustelun tähän ja hyvää jatkoa vaan kaikille kaikesta huolimatta.
Ehkä sinun pitäisi käydä rentoutuskurssilla niin osaisit ottaa viestit huumorilla etkä noin tosissasi.
Eivät tuollaiset vaahtoajat mitään erinomaisia kasvattajia ole (paitsi ehkä kukkien) kuin omasta mielestään.
Sinun kaltaisiasi ´erinomaisia kasvattajia´ ja heidän lapsiaan on hauska provosoida.
Ota rennosti. Pidä hauskaa, nyt on kesä.
mitä hauskaa tommosissa homotteluviesteissä ja muissa vihaamisviesteissä on..taidat olla aika kieroonkasvatettu jos näet niissä huumoria..varmaan nauraisit itse makeasti jos sinuun kohdistettaisiin kaikki nuo törkeydet..
Luenkin mielelläni kaikki minusta kirjoitettavat törkeydet ja nauraisin makeasti, jos huomaisin että ihmiset näkevät vuokseni näin paljon vaivaa.
Kaikki julkisuus on positiivista. Pääasia, että puhutaan.
Ainahan ihmiset kaikenlaista napisevat. Tärkeää, että itse tietää minkälainen on. Oli sitten mitä tahansa.
No sinähän olet oikea roolimalli. Musta ois kivaa jos tulisit tänne kasvattamaan lapsia. Saataisiin lisää yksiulotteisesti ajatteliva vaahtoojia.
Se on hienoa että sulla on oikein paperit lastenkasvatuksesta, yleensä ihmiset pärjäävät ihan intuitiolla niissä asioissa. Ei näytä oppi tosin auttaneen? Vouhkaaminen ja itsensä ylemmälle pallille asettaminen on väärä lähtökohta sinulla alunperin.
Sinne hiekkalaatikolle et meitä varmaankaan hyväksyisi, siellähän on sun lapsesi myös.. ja sinä?
Herjaaminen on asia erikseen mutta jos nämä sivut on liian vaikea ottaa käsitteillä "huumori" ja "paineiden purkaminen" olisi syytä katsoa peiliin ja miettiä, miksi a) et kestä kritiikkiä itseäsi kohtaan ja b) et kestä kritiikkiä muita kohtaan?
ja voi ottaa rennosti tarkota että käytöstavat voi unohtaa..
ja sitä täällä todella on ja törkeää sellaista..olen sen verran tosikko et en ymmärrä miten jatkuva homottelu voidaan pistää huumorin piikkiin..kestäisitkö sinä se itseäsi kohtaan? Yksiulotteisesti ajatteleva vaahtooja, niitähän nämä Antti-vihaajat juuri ovat!! Mitäpä muuta.
Olen muuten Lassi, en Lotta.
Ja puolustuspuolella on samanlaista kansaa, huomaan sen.
Oletkos ihan varmaa, tarkista?
niistä nähnyt homottelevan vastapuolen porukkaa
onhan täällä hirveest kaikkii homo juttui ja muitakin törkeitä viestejä mutta kuka sille mahtaa??jotkut ovat luonnostaan niin tyhmiä!!!
Hän itse ei ole tehnyt paskaakaan uransa luomisessa. No ok, hän lauloi Idolssissa mutta hänen ei tarvitse sitten muuta tehdäkkään. Hän saa sanat joltain läskiltä äijältä ja jodlaa ne mikkiin inhottavalla äänellä. En koe kateutta tälläistä ihmistä kohtaan vaan sääliä. Itse haluaisin tuntea tehneeni jotain jos olisin julkkis. Ehkä siksi soittelenki kitaraa bändissä jossa kaikki joutuu tekemään jotain.
"Olette erittäin huono esimerkki alaikäisille lapsille, jotka myös käyvät näillä sivuilla.", mitä toi oli tarkoittavinaan, luuletko oikeasti että täälä kirjoittelee paljonkin aikuisia ihmisiä? Hahaha! Ei täälä mitään aikuisia ole, luuletko oikeasti että aikuiset kuuntelee Antti Tuiskua? HAhaha! On siinä kans akka.
Etkä edes ole hyvä kasvattaja kun näytät olevan niin kauheanmoinen tiukkapipo. Koitas ottaa vähän löysemmin hommat ja anna lasten oppia virheistä.
oot muuten mammapappa ihan oikeassa!
olet kateellinen kun toisista ei koskaan tule mitään (kuten sinusta) ja toiset ovat helpolla yleisön lemmikkejä..
kyl Tuiskua kuuntelee melkoinen joukko aikuisiakin...esim. minä ja voin heti luetella lukuisia muita..
Ei tarvitse olla kateellinen, jos kyseenalaistaa toisen lahjat tai hänen laulamansa kappaleet.
Paremminkin se on turhautumista (ainakin henkilökohtaisesti) ihmisiin, joille kaikenlainen markkinointikoneistojen syytämä paska menee läpi.
Antti Tuiskun kaltaiset tähdenlennot syövät leipää oikeilta artisteilta ja se vituttaa.
Ihminen joka vähänkin ajattelee ei taatusti kuuntele Antti Tuiskua tai Petri Munckia enää parikymppisenä.
mä oon jo yli 30 ja kuuntelen Anttia oikein mielelläni
Joo niin pälä pälä pälä pälä pälä pälä pälä...
moraalisaarna. Sun takia meni kuukauden yöunet :P Ei tässä joutane häpiämään kun tulee viikonloppu ja pitää ostaa ammattiapua eli keppanaa.
minusta pöyristyttävää on oikeassa. Tappaja on tyhmä paskiais homo/lespo!!!!!!
Mun mielestä tää on ylireagointia. Kaikilla on omat mielipiteensä ja ne saa myös ilmaista omalla tavallaan. Joku ei tykkää Tuiskusta ja joku sanoo sen suoraan ja ehkä vähän tavallista suorasanaisemmin, toiset tykkäävät ja ilmoittavat asiansa hienovaraisesti. On niitä, jotka vihaavat häntä ja niitä jotka suorastaan palvovat häntä. Kuulostaa siltä, että et anna muille oikeutta negatiiviseen mielipiteeseen. Ei tässä maailmassa ole yhtäkään sellaista mielipideasiaa, johon ei liity jotain negatiivista. Joten jos haluat elää hyvässä maailmassa, niin mene ja rupea islaminuskoiseksi että pääset sinne jonnekkin paratiisiin.
Aivan oikeassa olet. Osa nuorista ei oikein osaa käyttäytyä.