nykyinen porvari liikenneministeri Merja Kyllönen käyttää taksi matkoihin keskimääriin 1900€ kuussa - taksikortilla vaan.
Mutta näin se kommarien aatemaailma häviää nopeasti,kun päästään vallankahvaan kiinni - ja nyt ollaan sitten niin porvaria että.
Kuinkas moni vasemmistoliiton kannattaja edes tienaa 1900€ kuussa?
Entinen kommari
3
<50
Vastaukset
- Ei-Persu.
Vain persu voi kadehtia kun joku saa istua taksin kyydissä. Itse tykkään enemmän käännellä itse rattia. Sitäpaitsi Kyllösellä on syynsä käyttää taksia oman autonsa sijaan. Hän luultavasti käyttäisi jos se olisi mahdollista. Tutustu faktoihin ennen kun käyt mesoamaan.
- noh..,,.
No se Audi- vitsihän oli kyllästymiseen asti persujen vakiofraasi, audi sitä ja audi tätä... Joka toinen tonttu toisteli sitä tällä palstalla, kun Paavinsa Soini oli sanonut.
Ja mikäli toi aloituksen laatinut nimetön on jotenkin pahemminkin häiriintynyt nettitoimija ( tällä foorumilla nettikiusaajia riittää!), niin siinä tapauksessa se varmaan yrittää avauksellaan mustamaalata paitsi mainitsemaansa ministeriä, niin takuulla jotakin vasuria myös. Ja imbesillit sitten hohottelee... Tällä foorumilla kun on sekopäitäkin nettitoimijoita, jotka sotkee ihan yksityishenkilöitäkin herjamielessä tällaiseen nimettömään keskusteluun: mullekin, jolla ei ikinä ole ollut tälle foorumille mitään rekisteröityä nimimerkkiä edes, enkä itseäni ole esitellyt foorumilla, niin kaiken maailman hullut on horisseet näissä nimettömissä keskusteluissa henkilöön käypiä herjauksia, tyyliin että milloin muka joku nettipelottelija olisi mun naapuri, milloin muka olisin joku persoona joka en ole ja sitä rataa... Eikä kukaan sellaisia näemmä kritisoi.
Ton aloituksen sisältö on mielestäni sairas, mutta tulee muistaa, ettei siinä ole nimeä. Onkohan tällä nimettömällä foorumilla paskapäitä, jotka keskenään tuntee toisensa ja yhdessä häiriköi ja hohottelee sairaille vasemmistovihavitseilleen? Mitään asiallista "kansalaisaktivismia" sellainen kylläkään ei edusta: menis vaikka töihin - esim. ne persujen mainospuheissa mianostamat sotaveteraanit on monet nyt kuntoutuslaitoksissa ja sinne niihin ala-arvoisiin vanhustenhoitolaitoksiin varmasti kelpaisi reippaiden vapaaehtoistyöntekijöiden apu. Mutta jos on muka fiksumpaa möykätä ilman omaa nimeä nimettömässä netissä ja inistä, että joku saa sentään ajaa taksilla - voi jessus, miten erikoista!
- niinkö?
Ota lääkkees. Ja jos te persuhyypiöt ( oletan että sä nimetön ketjun avauksen laatija olet "persu", koska möykkäät sairaalloista vasemmistovihaa puolueen "perussuomalaiset"- palstalla) saa toiveensa "natsi"- sanan kieltämisestä läpi, eli että rasismiin pitäisi suhtautua hymistellen, niin sitten pitää loppua kyllä "kommarittelu"- vihapuheetkin. Suorastaan oksennan, jos te vihapuhejargonia viljelevät häiriköt olette tällä foorumilla tavisten rehellisellä työllä elättämiä te nimettömien vihaavausten laatijat.
Kuka teidät on kasvattanut, teidät nimettömät herjaajat, jotka laaditte nettifoorumilla tuonsortin avauksia? Teidät kaikki, joilla ei netissä ole mitään käytöstapoja, kuka teidät on kasvattanut? Joku kotimamma vai, jolla ei ole ollut "aikaa" lapsien liukuhihnalta pynkäämiseltään kasvattaa tuotoksiaan ihmisiksi ja joille vasurit on siirtäneet sitten tulonsiirtoja, että saatte lisää tulla yhä tyhmemmiksi ja pelleillä kaunaisina, että yhyyy mulla ei oo sitä ja mulla ei ooo tätä?
Merja Kyllönen on hyvä ministeri ja hän ei ansaitse tuon sortin kritiikkiä "oppositiosta". Tiedätkö avauksen laatinut nimetön, että v*tuttaa lukea tota, koska tällä teidän persumöykkääjien palstoilla ei mitään vasureita edes ole kirjoittamassa ( varmaan olette häätäneet te äärioikestolaiset ne pois palstoilta vihajutuillanne vasemmistoa kohtaan, vai?). Ja miksi nimettömät äärioikeistopellet haette vastakkainasettelua vasemmiston ja perussuomalaisten välille? Ettekö huomaa, että vasemmisto on tehnyt ratkaisunsa olla ottamatta osaa äärioikeistolaiseen öyhötykseenne, te vihapuhetyypit? Mä en tunne tai tiedä yhtäkään vasemmistolaista(kaan), jolla olisi mitään erityistä ja kerrassaan mitään perussuomalaisia vastaan, mutta perussuomalaisilla sen sijaan tuntuu olevan jotakin kaikkia vastaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1843089SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän681948Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3091926Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1081891Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --251711Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.301570Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard11565Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291402Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1181273Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411142