näin se vaan on :)

Muistan kun silloin joskus oli toivoa, oli iloinen siitä että sitä oli ja se tuntui niin hienolta ja upealta. Suorastaan liikuttavalta, meinasi tulvahtaa ilon kyyneleet pitkin poskia. Hymyä ja yhtä onnea, ajattelin että vihdoinkin!

Nyt? Ei todellakaan ole toivoa....
Shit! :)
9166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

sama fiilis, ei enää mitään saumaa. Over and out.

Äänestä

Näyttääpä harmittavan. Taidat olla vaan joku ilkeä joka haluaa satuttaa.. Kaikki tyylillä mut läpeensä huokuvaa pahuttaa viestissä.

Äänestä
  • vain läpeensä paha voi ajatella sun tavalla

    Äänestä

Joskus kyllä ihmisten väliin pääsee asioita, jotka vain erottavat. Mutta minusta on omaa syytä, että niin päästää käymään. Olisi selvitetty silloin kun kaikki tapahtui. Silloin oli aika, koska kaikki oli tarkoitettu tapahtuvaksi, kuten isot asiat ovat. Minusta myöhemmin kaikki menee vain vaikeaksi, ja kun toista satuttaa tunteet
muuttuvat, haalistuvat tai kuolevat. Rakkauden ei pidä kestää kaikkea. Ja väliin todellakin voi tulla vain lisää erottavia asioita. . . .

Äänestä

Niin etpä sä ainakaan pahoillasi näytä olevan niin näyttäs olevan koko kirjoitukses ihan pelkkää puuta heinää.
Kirjoita ennemmin tunteista joista oot rehellinen ees palstalla.

Äänestä

Olen surullinen, hyvin surullinen :(
Kuin sadepilvi olisi yllä, sataa kaatamalla,ukkonen jyrisee. Hetkellä tällä surun kyyneleet tulvahtavat poskille, rauhaton sielu vailla määränpäätä. On vaikea olla.

Äänestä
  • Miksi olet surullinen (voisit kyllä vastata).?

    Äänestä

  • Secret kirjoitti:

    Miksi olet surullinen (voisit kyllä vastata).?

    On hyvin vaikeaa tuntea sellaista tunnetta mikä vaikuttaisi olevan turhaa ja joka on siellä sydämessä, tunne toiseen, mutta se ei lakkaa vaikka sen pitäisi.
    Loputon suru joka ei lopu. Yritä nyt elää sen kanssa käsikädessä ja sovussa.

    Äänestä

Syytä itseäsi, et ole ikinä yrittänyt tehdä hänen vuokseen mitään. Ruikuttaa osaat.
Mistä tiedät että rakkaus, jota tunnet on turhaa? Et näemmä osaa arvostaa Rakkautta etkä silloin osaa elää sen mukaan. Tunne-elämän häiriöstäsi voit syyttää vain itseäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sipsin hitsin vitsin kirjoitti:

Muistan kun silloin joskus oli toivoa, oli iloinen siitä että sitä oli ja se tuntui niin hienolta ja upealta. Suorastaan liikuttavalta, meinasi tulvahtaa ilon kyyneleet pitkin poskia. Hymyä ja yhtä onnea, ajattelin että vihdoinkin!

Nyt? Ei todellakaan ole toivoa....
Shit! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu