Olen tässä koko ikäni juonut kerran-pari viikossa. Nuorempana enemmän, nykyisin enempi tissutellen, eli mihinkään kauheeseen känniin en oikeastaan ikinä päädy ja useimmiten muistan kaiken oikein hyvin. Jos en muista, niin se tarkoittaa, että olen ollut ulkona kavereitten kanssa pämppäämässä.
Pari vuotta sitten kävin maksakokeissa epämääraisten kutinoiden takia, mutta maksa-arvot oli normit kuten muutkin arvot.
Kutinat jatkuu edelleen.
En ole onneton ollenkaan, onnellinen suorastaan, mutta olut se saa ihmisen pois typeristä estoistaan eedes hetkeksi.
Onko se niin väärin? Olenko tyhmä alkoholisti?
Olenko alkoholisti?
7
175
Vastaukset
- aa aa 12 12
Olet alkoholisti, vain AA toverit voi sinut enää pelastaa!
- Ude
Pystytkö olemaan juomatta ilman tuskaa? Järjesteletkö menojasi jotta pääset juomaan? Pystytkö lopettamaan helposti juomisen vaikka juomista olisi jäljellä?
Tuleeko tuntemuksia useasti "että tulipa juotua vakkei pitänytkään?
Jos vastaat rehellisesti kaikkiin ei - niin et ole alkoholisti. - kuuloxs'
Ei alkoholismia mitata juoduilla määrillä, eikä juomakertojen määrillä.
http://www.avominne.fi/avominewww/tekstisivu.tmpl?navi_id=231
Terveisin Alkoholisti- Itku vai nauru
Oudon linkin paiskasit. Siinä kerrottiin, että jos olet lapsentekopuuhissa kännissä, niin lapsesta tulee alkoholisti. Maalislapset siis alkoholisteja (juhannusalkuiset)?
Itku vai nauru - EinoViesti
Itku vai nauru kirjoitti:
Oudon linkin paiskasit. Siinä kerrottiin, että jos olet lapsentekopuuhissa kännissä, niin lapsesta tulee alkoholisti. Maalislapset siis alkoholisteja (juhannusalkuiset)?
Itku vai nauruSinullapa on erikoinen lukemisenymmärtämiskyky.
Olisit omiaan johonkin poliittiseen liikkeeseen, saat mustankin valkoiseksi
- pianootalkkis
Olet psyykkisesti riippuvainen alkoholista, jos et uskalla olla estoton ilman promilleja veressäsi.
Yksi alkoholismin tunnusmerkkejöä on filmin pätkiminen juodessa. - WTT
Suomen kuvalehti on hyysärilehti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089