Mari Kiviniemi on täysin oikeassa. Pitkän johtamiskokemukseni ansiosta olen myös tehnyt oman arvioni. Paavo Väyrynen on riidanhaastaja.
Väyrynen on riidanhaastaja
Juhakossi
874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mari Kiviniemi sanoi Paavo Väyrystä RIIDANHAASTAJAKSI, se on tietysti aivan oikein, voisi sanoa, että sanonta on oikean suuntainen, mutta ei riittävä.
Paavo Väyrynen on riidänhaastaja ja vihankylvjä ja sen lietsoja ja aitona K-linjan ja Kekkosen sokeana ihannoijana isänmaanpetturi minkä hän on toiminnaallaan useasti osoittanut.
Lisäksi Paavo Väyrynen on lähes patologinen valehtelija, joka tuli esiin muiden tapausten lisäksi Jukka Tarkan kirjoittamassa Ahti Karjalaisesta kertovassa kirjassa Persidentin ministeri ja sen jälkipelissä.
Tämän saitin kepuänkyröiklle on tietysti tämä kirjoitukseni valhetta, kun se ei ole Änkyrätotuutta. Onneksi on sentään pari keskustalaista tä'llakin saitilla, jotka esittävät perusteltuja väitteitä näkemyksensä tueksi. Se on hyvä.
Väyrysen epärehellisyys ja oman taloudellisen edun hakeminen on tullut esille jo vuosikymmeniä sitten, kun hän esimerkiksi asui perheineen Helsingin Pohjoisrannassa ja lapset kävivät koulua Helsingissä.
Väyrynen nosti silloin eduskunnasta ulkopaikkakuntalaisten kansanedustajien päivärahat, koska hän asui omasta mielestään Keminmaallla. Siellä Väyrysen antamassa kotiosoitteessa oli kuitenkin vain pieni jalasmökki pellon laidassa.
Todellisuudessa Väyrynen oli valehdellut ja harahauttanut eduskuntaa saadakseen taloudellisia etuja, jotka eivät hänelle kuuluneet. Sitä en tiedä palauttiko hän koskaan valheella hankkimiaan päivärahoja, jotka ovat tietenkin veronmaksajien rahoja valtion kassasta?
uskottava arvostelija? Taidat olla itse kepuvihan kyllästämä valehtelija-änkyrä. Mitä arvoa on siis mielipiteelläsi Väyrysestä joka on takuulla miljoona kertaa parempi ihminen kuin sinä itse.
Minähän vain kommentoin Keskustan nykyisen puheenjohtajan, Mari Kiviniemen, lausumaa siitä, ettei halua Paavo Väyrystä Keskustan Vappu-juhlaan puhujaksi siitä syystä että Paavo Väyrynen on riidanhaastaja.
Olen täysin samaa mieltä, Paavo on riidanhaastaja ja vieläpä parempi sillä alalla kuin Mari sanoi, sillä hän kylvää riitaa ja kaunaa ja lietsoon näitä kaikkia.
Kirjoituksessani TUIN keskustan puheenjohtajaa ja hänen oikeita ja perusteltuja näkemyksiään Paavo Väyrysestä.
Miten voit saada sen käsityksen, että olisin "kepuvihan kyllästämä valehtelija-änkyrä."
Älä vastaa.
Höpörö vastaa höpörölle.
Väyrynen tuo esiin selkeän vaihtoehdon, joita tässä typeryksien hallitsemassa maassa ei juurikaan ole esillä!
Ei Väyrynen mitään realistisia vaihtoehtoja tuo esiin. Jonkinasteisia kuvitelmia vaan eli jos ja jos, niin olis asiat menneet niin ja niin. Kai hän 1970-luvun lopussakin ajatteli, että Kekkonen elää yli 100 vuotiaaksi.
Onneksi Paavo Väyrynen tietää ettei mikään muutu Euroopassa, Berliinin Muuri seisoo paikallaan ja Saksa on ikuisesti jaettu, mitään rajojen siirtymistä ei tapadu ja blokkien rajat pysyvät, mitään siirtymiä ei tapahdu.
Nato on sellainen mitä Urho Kekkosen luottomiehet esimerkiski Eino S. Repo ja Matti Ruokola sanoivat. Länsi-Saksa on uhka maailmanrauhalle.