mitäs siitä tulee

jos toisella on järki, toisella sydän määräämässä...vastaus : ei tule mitään
2115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siitä tulee... tunne särki. Särkihän ei tunnetusti ole kovin suuressa huudossa, kalamiesten keskuudesssa.

Äänestä

Siitä tulee soutamista ja huopaamista. Kysymys on siitä kumpi määrää. Mä tiedän ettei tätä ratkota järjellä, sydämellä. Koska sydämeen voi luottaa, kun järki on tukena ja ohjaa oikeaan suuntaan. Molemmissa airoissa yhtä paljon voimaa ja tasaiset vedot. Aikuisenakin voi oppia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sulla järki kirjoitti:

jos toisella on järki, toisella sydän määräämässä...vastaus : ei tule mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu