Ibiza 1,2 DSG TSI 9,5s 0-100km/h

ESi1.6

10

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keskentekoista tekni

      Ei oikein hetkauta koska särkyvää tekniikkaa moottori vaihteisto armi sillä idea on hyvä mutta raakile vielä. Toivottavasti saavat tekniika murheet kuriin volkkarilla.

    • keskentekoista tekni

      Jäi pois Toyota yaris liikkuu koko ajan kun tuo vw on korjaamolla tekemässä omistajalleen tunansien eurojen laskua.

    • Yaris ClioIbizaamg

      Ja Fakta-tietoa tässä on vain pleiserpyörän mittaustulos Seatin osalta. Nyt ko. Ibizalla ajettuna 2 v50000km ja ei mitään vikaa, toisin kuin aiemmassa Yariksessa, jossa uusittiin mm. iskarit takuuseen 47tkm ajettuna. Kyllähän se vituttaa, kun jollakin on onnistunut paketti ja on pakko ajaa Yariksella (talvella epäkelpo ajo-ominaisuuksiltaan koko Yaris).Kato moni on omistanut jo useampia merkkejä ja tietää, mikä on oikeasti hyvä.

    • steuerketten

      Onko Ibizassa samoja jakoketjuun liittyviä ongelmia kuin volkkarin ja skodan 1,2 tsi-koneissa ?

      • Skeida

        Ei ehtinyt Ibizaan. Valmistusprosessi uusittiin jo.


    • järjen voitto

      Joutuu Ibizaa kiihdyttämään alle 10 sekunnin joka liikennevaloissa, jos meinaa saada sen talvella lämpenemään. Muuten on kylmää kyytiä kuten kaikissa VW-konsernin tuotteissa.
      meidän kaupunki vaihtoi yksiköiden käytöstä polot ja golfit Yariksiin, kun kyllästyivät vikoihin ja ongelmiin talvisin. Nyt on luotettavat autot.

      • en ota

        Jos Suomussalmella vaihdetaan yksi Polo ja Golf Varikseen, ei se tarkoita, että Ibiza olisi yhtään ongelmallisempi kuin Varis.


      • Toledo,Exeo,Ibiza,Le

        Puhut muuten vastoin faktatietoa. Uusi Bensa Ibiza on mitä lämpimin auto, myös paukkupakkasilla. Volkkarista en sano mitään, enkä dieselistä. Ota selvää ennen kuin alat puhumaan totena asioita, josta sulla ei ole näköjään mitään kokemusta.


    • MiikaI.

      Koeajettu Pikamulkaus.com blogissa tuo uusittu Seat Ibiza ja sai ainakin minut kiinnostumaan Seatista. Kestävyydestä on paha sanoa päivän testauksen perusteella. Tuntuma kiihdytettäessä oli kyllä varsin mukava.

      • STDSGTSI

        Aivan ylivertoauto hintaluokassaan. Suosittelen. Yksi negatiivinen puoli, kuten ehkä joissakin muissakin turboautoissa: 95e10 ei mielestäni täysin sovellu polttoaineeksi jatkuvaan tankkaukseen. 98e5 polttoaineella tasaisempi käynti ja 5%enemmän tehoa, kuten turboautoissa yleensä. Väännön lisäteho tuo takaisin menetetyn senttimäärän litrahinnassa.

        Eritoten olen pistänyt merkille, että venäläinen bensa(Teboil) aiheuttaa naputusta . Opel kärsi aikanaan Terran tarraominaisuuksista. Olisi mielenkiintoista, jos tehtäisiin eri bensaketjujen bensiinitutkimus, niin miksi venäläinen on niin erilainen (onko oikeasti?) vs.Neste-tuotteet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe