Liikuntaan rahaa

Liikuntajärjestöjen perusavustukset 2012
Hienoa, että vapaa-aikalautakunta kuitenkin vielä harkitsi avustuksia ja muutti esityslistan ehdotuksia liikunta-avustuksista kokouksessaan 25.4.2012 klo 18-19.19. Aivan oikein toimittu.
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliko esityslistan teksti liian pitkä luettavaksi vai ymmärrettäväksi? Alussa summat olivat yhdistysten HAKEMIA summia. Sen jälkeen oli liikuntasihteerin ehdotus, joka on hyväksytty. Ei lautakunta mitään ole muuttanut. Kaikilta on leikattu haetusta summasta. Hakeahan voi vaikka kuinka paljon

Äänestä
  • Ai siis ymmärryksestä ja lukutaidosta on kysymys? Kai ne esityslistat ovat edelleenkin luettavissa ja eiköhän niitä ole muutkin jo tutkineet.. Turha tuollaisista on jälkeenpäin kinata tai oikeastaan sehän vain lisää mielenkiintoa politiikkaan ja päätöksentekoon. On hienoa katsoa miten saat mustan muuttumaan valkoiseksi.

    Äänestä

Lidiliä sillä rahalla ei tullut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiksu juttu kirjoitti:

Liikuntajärjestöjen perusavustukset 2012
Hienoa, että vapaa-aikalautakunta kuitenkin vielä harkitsi avustuksia ja muutti esityslistan ehdotuksia liikunta-avustuksista kokouksessaan 25.4.2012 klo 18-19.19. Aivan oikein toimittu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu