Vasemmistolainen kansanedustaja näyttää esimerkkiä miten veroja kierretään ! On meillä siinä suoraselkäinen kansanedustaja !
"Joskus pieni vilunki tuntuu reilummalta kuin sääntöjen noudattaminen. Voi esimerkiksi olla perusteltua varata käteistä pyörän vuosihuoltoon ja jättää kuitti pyytämättä. Vaikka harmaan talouden vastaiset kampanjat toista kehottavat."
Lähde: Anna Kontulan (Vasemmistoliitto) blogi ( http://www.turkulainen.fi/blogit/anna-kontula/75139-laki-ja-oikeus )
"Joskus pieni vilunki tuntuu reilummalta kuin sääntöjen noudattaminen. Voi esimerkiksi olla perusteltua varata käteistä pyörän vuosihuoltoon ja jättää kuitti pyytämättä. Vaikka harmaan talouden vastaiset kampanjat toista kehottavat."
Lähde: Anna Kontulan (Vasemmistoliitto) blogi ( http://www.turkulainen.fi/blogit/anna-kontula/75139-laki-ja-oikeus )
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos ihminen on valmis muutaman kympin petokseen niin varmasti myös isompi houkuttaa jos mahdollisuus sattuu kohdalle.
On tietysti politikolta rehellistä kertoa suosivansa jotain mitä vastustaa mutta onko se kovin johdonmukaista? Mielestäni juuri vasemmisto on saarnannut veronkiertäjiä ja pimeää työtä vastaan voimakkaasti.
Toinen asia on jois rahaa ei käytetä ja vaihdetaan palvelu palveluun, toinen vaikka pesee pyykit ja toinen vastaavasti leikkaa nurmikon, noin esimerkkinä.
Voisi olla myös Paavon blogista. Paavokin kannustaa pikkurikolliseen toimintaan,osallistuu itsekin niihin.
Vasemmistoliitto menee siitä mistä aita on matalin.
Vasemmistoliitolla ei ole tarjota kuin helppoja ratkaisuja, kuten veronkierto ja maahanmuuttajien lisäämistä.
Vasemmistoliitto on juuri äsken voittanut takinkäännön MM-kisat. Onnea voittajille Paavo Arhinmäki,Li Andersson ja kumppanit.
Joka on syytön heittäköön ensimmäisen kiven. Kuinka moni pyytää esim. joulupukilta kuitin?
Eikö Vasuritollo tiedä että joulupukkia ei ole olemassa... niinkuin ei ole vakuuksiakaan!
Myöskään prostituoituja ei ole olemassa.
Olen nähnyt Joulupukin joten on se olemassa. Taidat syöttää komuaatteita jos et Joulupukkiakaan ole nähnyt!
Ai punanuttuisen miehen joka jakaa ilmaisia lahjoja?Ei sellaisia olekkaan.
Taitaa eläkeläinen uskoa satuihin?
Anna Kontulahan ei ole puhdas porvari vaan semmoinen varttivasemmistolainen joka pelaa aina pientä vilunkia. Eduskunnassa hän on äänetänyt yhtä poikkeusta lukuunottamatta sillä tavalla kuin Brysselistä on käsketty. Saa nähdä josko äänestäisi vaalikauden aikana vielä jossakin muussakin asiassa äänestäjien tahdon mukaisesti.
Minä en kyllä niin vähäisen hyödyn vuoksi toista kertaa rouva Kontulaa äänestä vaan annan tästä lähin ääneni SKPlle. Tampereen tienoilla kaikki vassille menevät äänet menevät hukkaan, ihan ku heittäs hohtimet kaivoon.