Åland merkkien arvostus laskenu lähes nollaan

JP-hki

Vaikkakin merkkien painosmäärät on maltilliset, niin merkkien arvo on viime vuosina laskenut huimasti. Systeemi.netissä ei mene edes 10 sentillä kaupaksi postituoreet merkit ja sarjat.

Onko niin, että nämä uudet postimerkkimaat eivät vain saa kiinnostusta laajemmissa piireissä, kun ei ole niitä vanhoja merkkejä joita kerätä ja maalla ei ole "postimerkkihistoriaa".

Samassa tilanteessa on Fär-saarten ja Iso-Britannian pikkusaarten merkit. Halvalla menee!

2

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • merilläollut

      Nyt kannatta ostaa Ahven
      maan mertkkejä kun hinnat ovat alhaalla,eikä ruikuttaa!

    • Hinnat pohjassa

      Nythän noita joo kannattaa ostella jos kiinnostaa. Ihan viime vuosien postituoreita merkkejä saattaa saada aivan murto-osalla nimellisarvosta.

      Ensipäiväkuorten hinnat myös pohjamudissa ja kattavan kokoelman saa pikkurahalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      151
      9923
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5474
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3899
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      50
      2695
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      72
      2419
    6. 73
      2127
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2026
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      233
      1828
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      140
      1501
    10. Roger Karimus

      – Sain muun muassa vuonna 2008 kolmen vuoden vankeustuomion törkeästä pahoinpitelystä. Autoin naispuolista tuttuani, kun
      Voimailulajit
      2
      1491
    Aihe