Punalippu vappuna

Rajanvartija

Kestikö punariepunne ehjänä vappumarsiilla? Kun oli näin kova tuuli.
Lippunne on kumminkin yhtä lahoava kuin kommunismiaatekkin.

Mutta muistakaa uusiokäyttö, kun lipusta aika jättää. Tiedätte kyllä mihinkä se on ihan sopivaa, kun se on jo alkanut kompostoitua.

2

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nikolai Popkorni

      Suomessa on vallankumouksellinen tilanne.
      Punaveri oikein kiehuu.
      Kuten näytti kiehuvan tällä palstalla eilen Toverit.. Vappuna.

      • Taitaa popkorni hieman liiotella. Jos SKP:n Vapun saarnaamistilaisuuteen tulee komuille mainostuksesta huolimatta pari kolmekymmentä kuulijaa niin vaikka niiden veri kiehuisi kuiviin ei tule vallankumousta.

        Verrattuna sosialistisiin ja muihin diktatuurimaihin meillä demokraattisessa Suomessa on todella helppoa tehdä vallankumous. Se on ihan ovella joka neljäs vuosi eli nyt 3 vuoden päästä. Nyt vaan tekemään vaalipropagandaa ja seuraavissa vaaleissa eduskunnan valtaus kansan valtakirjalla. Aika hyvin menee jos saa 101 edustajaa mutta jokainen sen päälle antaa lisä pontta.

        Montakos teillä vielä puuttuu 101 edustajan ryhmästä? Mahtaako olla juuri tuo 101 edustajaa? Teidän kannatuksenne taitaa tosin olla vielä pienempi kuin SKP:n joka sekin on pienempi kuin galluppien virhemarginaali.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 48
      687
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      38
      653
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      619
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      42
      618
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe