Vai poistanko?
Tuleeko suomenkieliseen Open Officeen enää päivityksiä?
gfggfgf
8111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä siihen päivityksiä tulee, mutta itse siirtyisin käyttämään kehittyneempää Libreofficea, johon julkaistaan päivityksiä melkein kuukausittain: http://fi.libreoffice.org/
Libreoffice tukee paremmin eri office tiedostoja ja se on nopeampi käynnistymään (ainakin minulla).
http://fi.libreoffice.org/ohjeet/faq/
Englannin kieliseen on tullut päivityksiä viime kuussa
http://www.download.fi/tyopoyta/toimisto/openoffice.cfm#kaikki_versiot
Suomen kieliseen 27.1 2011
http://www.download.fi/tyopoyta/toimisto/openoffice_suomeksi.cfm#kaikki_versiot
Onko tuo enää turvallinen?
Ei tietenkään ole turvallinen.
Mihin tässä nyt uskoisi kun toinen sanoo toista ja toinen toista
Openofficesta on kehitteillä uusi versio. Tällähetkellä se on vielä beta-vaiheessa: http://filehippo.com/download_openoffice/
( Loppujenlopuksi 3.4 versio on ollut jo aika pitkään beta 1 vaiheessa, eli näyttäisi siltä että kehittäminen on tosiaan yllättävän hidasta).
On turvallinen, mutta suosittelen edellisessä viestissäni olevaa ohjelmaa.
Eikös LIBRE OFFICESSA löytynyt joku haitake 3.3 aikaan ..... ? Tihee päivitysväli ei tee siitä kehittyneempää ainakaan, kuulostaa enempikin paikkoja täynnä olevalta tilkkutäkiltä. Kannattaa ostaa joku ms office, muutkin saa datan auki .. En ole oikein vakuuttunut vielä open enkä libreofficen tulevaisuudesta ja käytettävyydestä ammattikäytössä.
Löytyi toki, mutta se ei ollut oikea haittaohjelma ja sitä ei ole enää löytynyt ainakaan vuoteen. Minulla Linreoffice on toiminut hyvin, eikä se ole kaatuillut kertaakaan. Libreofficen päivitystahti on nopea, koska sen kehittäjät ovat aktiivisia ja haluavat tehdä siitä paremman.