Tom Packalen ser till att inte PS-idioterna går för långt.
Tom Packalen - vår vän
Tack Tom Packalen
855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nettisuru paljasti yleisen svekotaktiikan. Eli puolueisiin solutetaan suruja kielipoliiseiksi. Tai sitten "verkostoituja" suomalaisia.
Surukansanedustajilla on yhteisiä salaisia kokouksia. Siellä patamusta RKP:läinen ja kommunistisuru sulassa sovussa juonittelevat lisää pakkoruotsitusta suomalaisille.
Ei paljoa mikään muu aate paina kuin jalo svekoaate. VARMASTI Packalen osallistuu noihin kokouksiin.
Bara nätfennomannen är så här paranoid
Packalen är en av sannfinländarna som man kan godkänna.
Man undrar ju hur han klarar av att samarbeta med vissa av de andra ledamöterna.
Ette taida nyt oikein tajuta asian ydintä. Packalen pitää tärkeänä ruotsin kielen opiskelua nykyoloissa, "instrumentaalisista", ei ideologisista syistä-
.. sillä virkamiespakkoruotsi on opintopolun lopussa.
Todellisuudessa Packalen kannattaa Suomen muuttamista yksikieliseksi, jolloin ei ole enää mitään instrumentaalista tarvetta korostaa ruotsin opiskelun tärkeyttä.
Kysykää vaikka mieheltä itseltään..
Han kan nu ha vilken åsikt som helst i språkfrågan,det är inte poängen.Han verkar annars bara att vara en karl med förnuftiga åsikter.
Tuo oli minulle uusi tieto. Mutta joku tuossa logiikassa mättää.
Kysehän on vain virkaruotsipakosta, jonka yhteydessä tärkeydestä puhuminen ontuu.
Sitäpaitsi. Tottakai yleinen virkaruotsi- vaatimus poistuu koulujen pakkoruotsin poistumisen kera.
Tuo yksikielisyyden kannatus kuulostaa hyvältä.