Lista VM huijauksista

Eikä tässä varmaan kuin pieni osa, mutta käy katsomassa silti. :)

http://www.nettihuijaukset.net/modules.php?name=News&file=categories&op=newindex&catid=2

Ei muuten mikään ihme, että paljon VM vastustajia löytyy kun sen verran paljon hämäriä tapauksiakin löytyy. ;)
18472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kiitos hyvästä sivustosta!

Äänestä

Vositko täsmentää esimerkiksi millä tapaa Herbalife on huijariyritys ?

Äänestä
  • Vähän sama kuin kysyisi sorsan nähdessään miksi juuri tuo sorsa on sorsa. No siksi että se näyttää sorsalta, ui kuin sorsa ja ääntelee kuin sorsa. Herbalife on verkostojantterointia ja kaikki jantterointi on huijausta.

    Äänestä

  • Lintu ex pertti kirjoitti:

    Vähän sama kuin kysyisi sorsan nähdessään miksi juuri tuo sorsa on sorsa. No siksi että se näyttää sorsalta, ui kuin sorsa ja ääntelee kuin sorsa. Herbalife on verkostojantterointia ja kaikki jantterointi on huijausta.

    Kuinka monennen kerran pitää toistaa, että KAIKKI vm ei ole huijausta. Ja sitten se vanha kuuluisa klisee, joka edelleen pitää paikkaansa; Ottakaahan asioista ensin selvää, ennen kuin lauotte läpiä päähänne!

    Äänestä

  • Lintu ex pertti kirjoitti:

    Vähän sama kuin kysyisi sorsan nähdessään miksi juuri tuo sorsa on sorsa. No siksi että se näyttää sorsalta, ui kuin sorsa ja ääntelee kuin sorsa. Herbalife on verkostojantterointia ja kaikki jantterointi on huijausta.

    Piti vielä jatkamani, että ehkä olen sitten tyhmä, mutta mulla ei mene jakeluun, että miten Herbalife voi olla asml:n jäsenyritys, jos se muka on huijausta...?!? Listalla on myös moni muu yritys, joka täällä on leimattu huijaukseksi... Minun käsittääkseni, kun yritykset joutuvat noudattaamaan tiettyjä sääntöjä ja oltava muutenkin suht' nuhteettomia. Eli listalle ei pitäs minkään huijauslafkojen edes päästä.

    http://www.asml.fi/jasenyritykset

    Äänestä

Niin juu, sen verran vielä tuosta uskottavuudesta, että nettihuijaukset.net ylläpitäjää on kuulema epäilty lasten se******sesta hkstä. Jossain siitä taisi olla jotain juttua. Hyvin tyypillistä on silloin väittää muita huijareiksi omilla kotisivuilla!

Äänestä

Hiljaa kun mä raiskaan sua uhuhhuhuhuväääääkiiiiiiiiiik

Äänestä
  • Nii-i. koitapa tässä sitten saada ^tuolla^ älykkyystasolla ja ilmaisutaidolla varustettujen ihmisten kanssa jotain asiallista tai edes järjellistä keskustelua aikaiseksi. Suljetulle tuollaiset joutais... Tai vähintääkin käynti lääkärissä lääkkeiden tarkistuksessa olis aiheellista! Ja taitaa tuo hyvässä lykyssä mennä jonkun laittoman uhkauksen piikkiinkin...

    Äänestä

Virallisesti ottaen Herbalife tai moni muukaan verkostomarkkinointi ei ole huijausta, mutta erittäin lähellä sitä ja siksi niin vastenmielistä.

Äänestä
  • Etkö ymmärrä "Ei enää" - että näin elämä toimii. Yleisesti ottaen useimmat bisnekset, hyvävelijärjestelmät jne.jne. OVAT vastenmielisiä. Miksi valtionyhtiöiden johdossa olevat tienaavat järjettömiä summia bonukset???

    SE VASTA ON VASTENMIELISTÄ - - - - -ETTÄ JOS JOKU PYSTYY VERKOSTOMARKKINOINNIN KEINOIN RIKASTUMAAN, SINUN MAAILMA EI PITÄISI SIITÄ JÄRKKYÄ, LUUSERI!!!!!

    Äänestä

Paljollako lähtee tuote kiinasta jonka sinä ei enää ostat ? Tässä normaalisssa muodossa huijataan koko ihmiskuntaa. ;) Siksi vaihdoin parempaan VM kauppaan.

Ja juuri te olette rakentaneet Kiinasta talousjätin joka on pelottavan suuri.
Mutta kun hinnan perässä juoksette ja kusette omaan pesään niin tässä tulos.

Äänestä

87asd89f7fads89adsf:tä vaan ottaa päähän, kun jotkut tekee PALJON rahaa näillä hommilla.

Turha väittää muuta - niin paljon löytyy valheita ja itse kyhättyjä stooreja noilta sivuilta.

Äänestä
  • ;) :) ;D JOTKUT... Siinä se.

    Äänestä

  • Heeeehheee kirjoitti:

    ;) :) ;D JOTKUT... Siinä se.

    Itse kuulun näihin "jotkuihin" ja kyllä tuntuu hyvältä. Raha rauhoittaa kummasti :)

    Äänestä

  • >>>Turha väittää muuta - niin paljon löytyy valheita ja itse kyhättyjä stooreja noilta sivuilta.

    Eräs selkeä seikka kerrotaan monissa epäonnistujien stooreissa: Mitä on tarkalleen yritetty ja millaisia summia. Sen síjaan puolustajien stooreissa on on vain hehkutusta ilman mitään tarkempia todisteluja miten siihen pisteeseen on päästy.

    Ja jatkuvasti joku aina tulee "kumoamaan" kirjoitukset olemattomista tuloista että rahaa tulee paljon. Kuitenkaan YHTÄÄN LASKELMAA en ole verkostomarkkinointipalstalla nähnyt että se edes TEORIASSA on totta! Eli valehtelijoita ovat siis puolustelijat, koska eivät pysty mitään toista todistamaan!

    Äänestä

Kaikki verkstomarkinointi on eihujausta. Vatustajat vatustaa koksa niilä ei ole rahaa.

Äänestä

Joo, vastustamme sitä ettei MEILLÄ ole rahaa ja emme ole oikeasti ollenkaan huolissamme siitä, että monia ihmisiä harhautetaan mukaan uskottelemalla epärealistisia tuloja. Me välitämme oikeasti kateellisina vain itsestämme eikä meillä ole oikeasti mitään moraalia varoitella myös muita ihmisiä mahdollisesta huijauksesta. Moraalimme on vain rekvisiittaa jota käytämme tehokkaasti hyväksemme. Tärrkein aseemme on puhua ahneudesta kun uusista liittyjistä halutaan vain häikäilemättömästi hyötyä: Halutaan hänen työpanoksensa ja rahansa esim. lisäkoulutus.

Juuri näinhän asia on, olemme vain köyhiä kateellisia. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


87asd89f7fads89adsf kirjoitti:

Eikä tässä varmaan kuin pieni osa, mutta käy katsomassa silti. :)

http://www.nettihuijaukset.net/modules.php?name=News&file=categories&op=newindex&catid=2

Ei muuten mikään ihme, että paljon VM vastustajia löytyy kun sen verran paljon hämäriä tapauksiakin löytyy. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu