Olen ollut ihastuneena häneen jo vuosia ja olen seurustellut sillä välin useamman kanssa, mutta en vain saa tätä varattua mielestäni.
Vaikka nykyään asun avopuolisoni kanssa yhdessä, näen unta hänestä, jossa harrastamme seksiä. Kun näen hänet, jään vain tuijottamaan häntä, toisinaan hän on myös huomannut tämän ja en vain saa päätäni kääntymään vaan jään tuijottamaan hänen silmiään. Hymyilen hänelle kokoajan ja tuntuu kuin vatsa olisi täynnä perhosia. Kun kätemme koskettaa toisiaan vaikkakin ihan vahingossa, haluaisin sen kestävän ikuisuuden.
Hän on komea ja älykäs, lahjakas ja niin ihana vaimolleen, etten tiedän ketään toista, jolla olisi niin ihana mies. Ymmärrän hyvin, miksi hän on varattu.
Ja tieto siitä, että hän on siskoni mies saa sydämeni itkemään.
Kertokaa nyt, miten pääsen eroon ihmisestä, joka on osa elämääni, johon auttamatta törmään jatkuvasti ja elää melkein naapurissa.
Kuinka unohtaa?
2
427
Vastaukset
- voi voi
Toihan on hirveetä. Muuta pois, jonnekkin kauas, jos voi sen tehdä. Siskollesi ja sinulle niin on parasta.
Ei tuohon muuta neuvoa voi antaa, niin minä tekisin vaikka en ole koskaan ollut tuon tapaisessa tilanteessa. Muuttaminen on ainut mitä voit tehdä ja onhan se väärin sinunkin avopuolisoasikin kohtaan. Katso ja keskustele mikä teillä mättää suhteessanne kun olet niin ihastunut siskosi mieheen, älä tietenkään kerro ihastuksestasi avopuolisollesi. - Jäitä hattuun
Lukijoita ollut ja ihan jopa arvostelijoita, mutta ei yhtään auttajaa... tyypillisiä suomalaisia.
Ainoa kommenttikin on ala-arvoinen: ei nykyaikana noin vain muuteta, kun on työpaikat, asuntolainat ja perhe.
Oma neuvoni on, että eroa siitä avopuolisostasi, koska hänelle ei nähtävästi ole sydämessäsi riittävästi tilaa, ja ole enemmän siskosi ja tämän miehen kanssa yhteyksissä.
Syy: joko tämä siskonmies osoittautuu erilaiseksi, mitä olet hänestä aikaisemmin kokenut, tai vastaavasti alat vähitellen pitämään tätä miestä ainoastaan kaverina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 83727
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 89673
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 107604
- 28540
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497