Martina on noloin

nainen oli tänään 957 radiossa pienessä haastattelussa ja oli niin hengästynyt
kun oli kävellyt raput ylös. Eikö martinalla pitäisi olla hyvä kunto omien puheidensa
mukaan kun niin MUKA käy juoksemassa lenkillä ym. suurta feikkiä kaikki.
19473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mä satuin kuuleen sen kanssa Katja Stålh laittoi sille aika kiperiä kysymyksiä
ja yhteenhän kysymykseen mara vastasi omasta isästään et ei ole tavannut jne.
Ja maran melki kaikki vastaukset oli no...joo..voi olla niin.

Äänestä

Jaa, miten musta tuollainen kirjoittelu toisesta suomi24-palstalle on vielä nolompaa.. eikö? Mutta onneksi en nähtävästi ole ainoa, jonka elämä on köyhää.

Äänestä

Niinhän se marakatti kertoilee satuja. Hän on suomen satu-täti. Ja mitä
köyhää se on jos radiosta kuulee mitä sieltä tulee???
Tässäpä mietintää nimim. noloo... kyllä se martina on vaan tällähetkellä
suomen noloin tyrkky ihminen.

Äänestä

Mulle taas tämä on mahtavaa rentoutumista rankan työpäivän jälkeen. Jotkut katsovat telkkarista b-luokan komediasarjoja, mä nauran täällä oleville jutuille, koska olen kunnon roastin ystävä.

Äänestä

Mikähän siinä on?? On toi pelle sitten missä tahansa ällöttää.....

Äänestä

Itse en kuullut tätä mutta työkaveri sanoi että jo oli ämmä hengästynyt radiossa, miten voi väittää kuntoilevansa. Olen aiemminkin huomannut, Martinalla on nollakunto. Sitä se ulkona mässäily ja tekemättömyys teettää ihmiselle.

Äänestä
  • Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa joku toinen silmätikuksi ja haukkua se lyttyyn keskustelupalstoilla?

    Äänestä

  • dzfsdfsdfsd kirjoitti:

    Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa joku toinen silmätikuksi ja haukkua se lyttyyn keskustelupalstoilla?

    Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa kaikki keskustelupalstalaiset silmätikuksi ja haukkua heitä lyttyyn keskustelupalstoilla?

    Äänestä

  • vastakysymys kirjoitti:

    Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa kaikki keskustelupalstalaiset silmätikuksi ja haukkua heitä lyttyyn keskustelupalstoilla?

    Kuka tässä on keskustelupalstalaisia lyttyyn haukkunut?

    Äänestä

  • lukutaittoo kirjoitti:

    Kuka tässä on keskustelupalstalaisia lyttyyn haukkunut?

    Mitä tarkoittaa "lukutaittoo"?

    Äänestä

  • aivohäiriö kirjoitti:

    Mitä tarkoittaa "lukutaittoo"?

    Vaikka lukutaitoo ilman toista t-kirjainta. Fiksu ihminen tietysti osaisi päätellä tuon, että kyseessä oli kirjoitusvirhe. Hölmö ihminen takertuu pikkuseikkoihin.

    Äänestä

  • dzfsdfsdfsd kirjoitti:

    Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa joku toinen silmätikuksi ja haukkua se lyttyyn keskustelupalstoilla?

    Mikähän sen aiheuttaa, että joku haluaa väkisin tyrkkyjulkuksi mediahuoraamaan ja kaikkien halveksimaksi naurunaiheeksi.

    Äänestä

Johtuskohan tupakoinnista tuo hengästyminen?

Äänestä

"Mutta mikähän sen aiheuttaa, että ihmisen on pakko ottaa joku toinen silmätikuksi ja haukkua se lyttyyn keskustelupalstoilla? "....Eivät osaa vastata tähän!

Äänestä
  • Otat nämä jutut niin vakavasti, niin vaikea uskoa, että ymmärtäisit. Mutta yritän selittää. Täällä nauretaan ja heitetään vitsiä kevyemmistä aiheista ja joskus kauhistellaan joitakin järkyttäviä tekosia. Hauskaa lukemista raskaan työpäivän jälkeen. Ei siinä sen kummempaa.
    Jos esim. Tuksu tekee jotain tyhmää, saa varmasti samaa riepotusta osakseen, mutta sillä rintamalla on ollut huomattavasti hiljaisempaa, kuin Martinalla noiden uutisotsikoiden ja juorujen suhteen, niin siitä ei juuri nyt yhtä paljon kirjoitella.

    Äänestä

Katsoin sen seiskan juhlabiisivideon ja mietin myös onko jutut supertreenikärpäsen puremista ja lenkkeilystä hieman liioteltuja.
Välillä oli kyllä tosi treenattu kuin Töölö gymin punttipojat konsanaan.

Äänestä

martina on tosi lössähtänyt, ei tee yhtään mitään, ikinä ei muutenkaan ole urheillut, pelkkää pskanpuhumista, yläasteellakin oli aina lintsaamassa liksatunneilta.

Äänestä

who cares?

Äänestä

mara korvaa liikunnan botoxilla ja hieronnalla, eihän se muuta tee kun makaa alvariin missäkin lavitsalla höylättävänä.niinhän se itse kertoo ja kuvauttaa itteensä! eihän sen elämä ole muutakuin oman minän ajattelua. ps. kallon muotoa jos vois korjata ja leukavärkkiä niin tulis hiukka parempi!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sampppsa kirjoitti:

nainen oli tänään 957 radiossa pienessä haastattelussa ja oli niin hengästynyt
kun oli kävellyt raput ylös. Eikö martinalla pitäisi olla hyvä kunto omien puheidensa
mukaan kun niin MUKA käy juoksemassa lenkillä ym. suurta feikkiä kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu