Suurimmilla pankeilla on nykyään mobiilisovellukset, joilla voi maksaa laskuja, käydä osakekauppaa ym. Pankkiasioita. Kuka tarvitse enää verkkopankkia?
Paras mobiilisovellus on Sampopankilla. Vielä kun saisivat verkkopankin toimimaan, mutta hyvään suuntaan mennään.
Paras mobiilisovellus on Sampopankilla. Vielä kun saisivat verkkopankin toimimaan, mutta hyvään suuntaan mennään.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuka tarvitsee verkkopankkia?
Kyllä sitä rarvii kaikki. Ensinnäkää mobiiliverkkopankkikaan ei toimi ilman verkkopankkisopimuksia ja toisaalta.... ei mobiiliyhteydellä tehdä kuin tilitarkastuksia ja laskujen maksuja. Kuitit ja pankkisopimusten hellinta vaatii aina kunnollisten työpöydän.
Lisäksi 4 tuuman näyttö on epäkelpo kun pitää olla tarkkana kun sitä vertaa vaikka 14 tuuman perusläppärin näyttöön. Tuo viivakoodinluku joka on Sampo- ja Op-mobiilissa on aivan ehdoton asia..... sitä en kiistä