Taisit tietää jo silloin?
Eikö niin?
411256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Joskus vaan tietää, vaikka toinen ei tietäisikään. Sellaista on elämä.
Tässä on käynyt näin, koska olit aina toisten kanssa. Minua et päästänyt lähellesi. Tässä kävi näin koska veit toisen vihille ja valehtelit jatkuvasti. Ja nyt sinun on aika unohtaa, et voi enää tehdä mitään, kaikki loppui!
oon nähnyt noi livenä... :o)
Halusit tai et, sinun on unohdettava. Petit minut enmmän kuin pahasti ja olet minulle velkaa ainakin sen unohtamisen. Teit kaiken täysin arvottomaksi. Mitään ei voi olla, jos vain toinen haluaa. Minä en enää halua tekojesi jälkeen. Et osaanut, etkä tule ikinä osaamaankaan olla minulle edes pienen aikaa hyvä. Et antanut minulle koskaan mitään hyvää, vain valheita, petosta. Minä en laske rakkaudetonta seksiä hyväksi!
sulla ruvennut viiraamaan tosi pahasti, ooks alkanut napsii tabuja ? tai sit...
niin tai sit lopettanut määrättyjen tabujen napsimisen
Hyvin se seksi sullekin kelpasi? Eli taisin olla sitten hyvä?
Kelpasi hyvinkin, koska minulla oli suuria tunteita sinua kohtaan. Mutta jos olisin tiennyt julmuutesi, sydämmettömyytesi ja sairaalloisen valehtelusi, niin olisin jättänyt väliin . . .
Se ei ole viiraamista, että tietää mitä elämältä haluaa. Minä en halua elämääni ihmistä, johon en luota ollenkaan, ihmistä joka vain pettää ja valehtelee. Ihmistä, joka
ei alkuunkaan ymmärrä, mitä rakkaus on ja mitä se merkitsee. Ihmistä joka ei halua antaa toiselle mitään, haluaa vain ottaa ja saada. Kuvottavaa irvokasta seksiä etupäässä.
Menepä nyt naimaan ihan ketä tahansa tai useampaa kerralla. Ryhmäseksikin voisi
piristää viikonloppuasi. Ihan sama mitä, kunhan vain menet ja vietät kaipaamaasi arvotonta elämääsi!
Minun elämääni sopii paremmin tunteet ja oikea rakkaus.
sitten unohtaa? Jos toinen on noin pask*mainen, unohda ja mene eteenpäin. Älä täällä sitä lietso. Tuskin se sun Hän täällä on.
Jossain vaiheessa vaan pitää osata päästää irti.
sitten unohtaa? Jos toinen on noin pask*mainen, unohda ja mene eteenpäin. Älä täällä sitä lietso. Tuskin se sun Hän täällä on.
Jossain vaiheessa vaan pitää osata päästää irti.
Luojan kiitos minä todella päästin irti. Minun elämässäni on nyt muuta, paljon muuta. Sen hän sai aikaan ja hänestä jäi pelkkä äärettömän paha muisto siitä, kuinka epäluotettava ja arvoton sekä tunteeton ihminen voi olla.
Täälläolo tuo sen kaiken mieleen ja mielestäni vaikka miten mietin, mitään hyvää hän ei minulle antanut ja pelkästään siksi ettei halunnut antaa (vaikka olisi voinut ja oikeastaan pitänytkin). Mutta tiedän syyt olevan hänessä . . . Minun pitää siis vain poistua täältä kokonaan :)
Niin kauan, kun kannat mukanasi vihaa, mikään hyvä ja kaunis ei voi sinua lähestyä.
Sillä ei loppujen lopuksi ole väliä, kuka oli syyllinen.
Luovu siitä.
Tuolla tavoin teet itsellesi pahaa.
Olen eri mieltä. Ensinnäkin en kanssa mukanani vihaa. Jos en arvosta häntä tai halveksin häntä, se johtuu hänen teoistaan ja on ansaittua. Tuolla tekosyyllä ei minulta saa anteeksi. En anna anteeksi ja piste. Tunnen itseni tarpeeksi hyvin ja tiedän mitä haluan ja tarvitsen.
Erehdyt, ettei mikään hyvä ja kaunis voi minua lähestyä. Jo kaiken julmuuden jälkeen kaunis ja hyvä lähestyi minua, vaikka kesti aikaa ennenkuin jaksoin huomata sen. Ja senkin jälkeen kaunis ja hyvä on minua lähestynyt.
Sillä minä en ollut se julma ja paha!
Ensinnäkin en kanssa mukanani vihaa = en kanna
Mutta nyt hän saa loppuikänsä viettää arvotonta elämäänsä, naida niin paljon ja ketä lystää, vaikka useampaakin kerralla.
Tai rynnistää taas suoraa päätä naimisiin ja leperrellä hänelle rakkauttaan.
Sillä hänkin on nyt vapaa tästä, ja itse tuhosi ja lopetti kaiken! Aivan kaiken!
Niillä asioilla ei ole enää merkitystä . . .
Ps. Muistele sitä onnellista aikaa, kun astelit avioon sen toisen kanssa ja olit rakastunut häneen!
No joo... Lisätään nyt vielä, että itse tajusin tämän vasta muutama päivä sitten. Iski kuin salama kirkkaalta taivaalta, vaikka en edes miettinyt sitä sen kummemmin. Ja kuinka kauan siitä kuitenkin on aikaa... Se oli taas noita *valaistumishetkiä*, joita olen sun kanssa/suhteen kokenut useammankin. Ennen sua noita ei ollut käynyt ikinä... Ei voi kuin ihmetellä välillä tätä elämää. Ja kysymysmerkkinä olen edelleen - suurena sellaisena. Tai huutomerkkinä - kuten eilen. Ajattelen sua lämmöllä ja sydän hulluna hakaten
..mut kyl sä oot hidas :)
Höh... :) Kyllä mä aika hidas olin. Mutta mielestäni myös loppupeleissä melko etevä - varsinkin kun olosuhteet otetaan huomioon!
mitä sää nyt olet tajunnut?
Mistä tietää varmasti että oletko se sinä???
Luota vaistoihisi! Nehän ovat olleet hämmästyttävän oikeassa aivan alusta lähtien... Kaunista huomenta :)
siis tietää mitä?
Tiesinhän minä :)
Vaikea sanoa..Elämä ei näköjään aina mene sillai miten sen olisi toivonut menevän,vaikka kuin sitä haluaisi...mutta ei saa katkeroitua, eikä paikalle jäädä jumittamaan.
Pitää elää elämäänsä ja painaa vaan eteenpäin, vaikka niin rankkaa ja sydäntä riipasevaa se väillä onkin..mutta joskus näköjään voi ilmaantua niitä mukaviakin ja sydäntä niiiiin,huh huh,kuumentavia hetkiä!!! :)
http://youtu.be/Pw-8AGRcyvk
Mitä tolla tarkoitat??
... naisten metkuista lopulta tarvitse väliittääkään kun musiikin tekeminen on noin hauskaa :)
http://www.youtube.com/watch?v=z6pF1CwjKpA&feature=related
"Unohda ja mene eteenpäin" on ehkä kulunein lause näiden palstojen parisuhdeterapeuttien neuvoista!
Onneksi kaikki ei ole niin puupäitä, että tuota neuvoa noudattavat vaan osaavat hiljentää vauhtia ja antaa asioiden kirkastua omassa itsessään.
Kuka ihme sinä oikein olet Secret?
taannoinen "M" ?
Samalta ainakin kuulostaa.
Mitä hän on sinulle tehnyt että olet niin vihaa täynnä?
Story.
Mitä jos tilanne oli se, että olin rakastunut sinuun jo silloin. Sinä loukkasit minua niin syvästi, että minä pakenin kipuja ihan mihin vain. Rakastin sua niin paljon. Oli pakko jatkaa elämä ja menin naimisiin ihmisen kanssa joka oli tukena, koska sinä et sitä koskaan ollut. Tulit vain uudestaan elämääni repimään vanhat haavat taas auki ja taas kerran jätit minut.
Valetta! En ikinä tehnyt sinulle pahaa, en todella. Olisin halunnut selvittää ja puhua asioista, yritin palata luoksesi, lähestyä - sinulle ei mikään kelvannut. Julmistelit, rähisit ja valehtelit vain. Aivan varma on, etten sinulle pahaa tehnyt. Se ei ole pahan tekemistä, ettet saa kaikkia oikkujasi läpi tai ihmiset eivät kanna kuuta taivaalta eteesi / vuoksesi. Et ole mitenkään erityisasemassa, tai että voisit käyttäytyä toisia kohtaan niin julmasti mitä käyttäydyit. Sitäpaitsi en milloinkaan jättävyt sinua. Vasta silloin kuin menit naimisiin luovuin kaikesta - ja sen jättämisen/eron /lopun aiheutit SINÄ!
Se toinen ei voinut olla tukena sinulle oikeasti, kun hän ei tiennyt tästä mitään ja vannoit hänelle rakkauttasi.
Sitäpaitsi jos olisi jo silloin ollut valmiiksi rakastunut, ei olisi sanonut että "se on sitten vain tämä yksi yö" (= haluan panna sinua vain kerran). Niin ei sanota ihmiselle jota rakastaa.
Selityksesi ontuvat, ovat yhtä tyhjiä kuin rakkautesi, jonka olet aina valmis raiskaamaan ja myymään pienimmästäkin hinnasta!!!
noin sanonut, niin lopeta jo tuo syyttely ja ulina!!!!!!!!
En ulise, sanon miten asiat ovat. Loppu, sitä se on jo ollut.
http://www.youtube.com/watch?v=pq6lsZoWcFE&feature=related
Kuka puhui yhdestä yöstä? Sano nyt asiat kuin ne on. Miehet...
Sinä puhuit. Sanoit selvästi, kylmästi ja julmasti.
viiminen..> niitti............
ja millä sanoilla sanoi?