Yksi syy

miksi Suomessa ihmisillä on niin huono olo, on mikroaaltosäiteily. Tukiasemat, wlanit, kännykät yms. ovat myrkkyä aivoille ja muulle elimistölle.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niiltähän voi suojautua fooliohatulla.

Äänestä

Jos tuolle tielle lähdetään, ni eiköhän nää läppärien ym. näytöt säteile aikas
lailla, känny korvalla, nettitikku toosan kyljessä, laajakulmatv ym. ym.
Sitten kun se tyypillinen käyttötapa on 5-10 tuntia joka päivä läppiksen
tuijottamista, siihen liikunnan vähäisyys, ruokailutottumukset muuttuu
huonoiksi, tätä jatketaan vuosikausia niin eiköhän se keitos ole sitten siinä.
Jos lähtis siitä, että ruudun tuijotus 2-4 tuntiin päivä, liikuntaa riittävästi,
ruokailu terveelisemmäksi, muutenkin elämää.
AA- kerho tietokoneaddikteille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansan puolesta kirjoitti:

miksi Suomessa ihmisillä on niin huono olo, on mikroaaltosäiteily. Tukiasemat, wlanit, kännykät yms. ovat myrkkyä aivoille ja muulle elimistölle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu