http://www.suomi24.fi/yhteisö/sites/suomi24.fi.yhteisö/files/imagecache/mina-profile-big-160/a24/54e/c8e27becb05b850b14ce0f7dcce88ae8.JPG?46646600
Romaneilla erä silminnähden havaittava piirre on pään koon kasvaminen.
Romaneilla erä silminnähden havaittava piirre on pään koon kasvaminen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No nyt minä hokasin, että miksi Väyrysellä on ylisuuri pää ja silmät vielä molemmissa ilman suunnissa, eli varastettavassa tavarassa. Kepulaisen verta on, ei päivää kannattavassa työssä, ei Väyrynenkään, mutta päivärahoilla ja kulukorvauksilla kitkutellaan.
Ja kyllä se Väyrynen jotakin tuea nostaa "Pohjantähteiden opistolla", se kun tulee julkisuuteen, niin Väyrysen jalasmökit hävitetään kuppaamasta.
Yhteisiä piirteitä on, ajattele Anu Vehviläistä tai Jarmo Korhosta tai jopa Väyrystä. Jokainen kepulainen sosialisoi rahaa muilta, päät on isoja, työtä vieroksuvia, verojen maksu niin ja näin. Olemmeko me keskustalaiset romaaneiden esikuvia?
Nyt hävettää jopa Sonnimiestä!
Osmiumilla isopää ja harvassa korvia.
Huutaakin sosilismin perään.
Hirveää huutoa !
Kuin ei muuta olisikaan.