Kreikka kaatuu tulevien kuukausien aikana ja joutuu eroon eurosta. JA taitaa olla ensimmäinen etelä-euroopan maa ja muut tulevat perässä.
Soini oli oikeassa !
Timo on Wiisas
1896
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eihän tuohon kummosta viisautta tarvi, kyllä siitä mölytä voi kuka hyvänsä!
TIMO SOINI on vain ollut kaukaa viisas sanoissaan.
Niin muttei sitä Jykä"me tienataan tällä"Katainen porukoineen sitä ole uskonut. Paljon olisi säästynyt jos olisivat Soinia kuunnelleet.
polosta ,ku joutavia höpäjää.
siitä on jo toista vuotta kun soini mesosi konkurssi valtioiden tukemisesta, että siihen ei pidä ryhtyä sillä niihin valtioihin syydetään veronmaksajien euroja miljaardi tolkulla kuin kankkulan kaivoon, loppujen lopuksi tukipaketti valtiot kuiteskin kaatuvat, tai joutuvat irtautumaan eurosta, miettikääpä sitäkin mitekä Kataisen pitäisi suunsa laitaa jos kreikka irtisanoutuu eurosta ja niin edeleen..........
tuon vuoksi olisi persujen pitäny mennä hallitukseen vaikuttamaan asioihin, eikä paeta oppositioon vain mesoamaan, meitä petetiin.
Mitä SINÄ aina "ei jotain" siihen sanoisit jos perussuomalaiset olisivat menneet hallitukseen hyväksymään näitä tuhoon tuomittuja pankkien tukemis paketteja?
Mitä EI sitten? Ihmeelistä, järjetöntä kommentointia. Yritä nyt edes hieman parempaa!
Ihime puole tuo persut kun niillä ei ole mitään omaa tahtoa, ne nyt olisi hallitukseen menneet vain kaiken hyväksymään, on ne selityksiä nuokin, muttei uskottavia!
Mikä tämä "kommentoija" on jolla ei ole MITÄÄN järkevää PERUSTELTUA sanomista, kannattaisi olla hiljaa jos ei ole ymmärrystä asioista.
kovia olisivat persut sensuroimaan jos pääsisvät valtaan.
piä Esko jo pääs kiinni .Soini pysyi lupauksissaan
mitäpä luulisit että perussuomalaiset olisi oleet hallituksessa vastusamassa tukipaketteja, nauraisit varmastikkin tukaduksiin saakka kun kataisen ilmaveivillä olisi perussuomalaiset heitetty taka vasemalle oppositioon, siitä vasta olisi haloo noussut.
Taisi niissä hallitusneuvotteluissa käydä niin että Soini katsoi oman puolueensa kannatuksen kannalta viisaimmaksi jättäytyä ulos hallituksesta. Ajatteli että oppositiossa on helpointa säilyttää kannatus ja parhaimmassa (tai siis tässä tapauksessa pahimmassa) tilanteessa voi jopa nostaa kannatusta. Eli kuten jo Vennamo aikanaan sanoi: se ei ole tärkeää mitä puhutaan kunhan vain puhutaan.
Justiisa noin ei kansan asia ole niin tärkeä kunhan puolue voi hyvin, puoluetukijaisetkin voi vaikka säätiöijä!
Milloin perussuomalaiset ovat väärässä olleet. Totuutta ei saa julkisesti esille tuoda.
Nyt se tulee ja syksyn vaalit, voi että... vassut on euroopassa kyntensä näyttäneet.
Jos etelä-euroopan maat kaatuu, niin ei se hyvää tee pohjois-euroopan maat kärsii siitä myös varsinkin ne maat jotka elää viennillä kuten Suomi.
Siinä se nähdään herrat hyvät herrat pitää hakata euroa niin paljon,että ahneudella on , PASKANEN LOPPU pitemmän päälle..
kreikka kaatuu tai eroo eurosta demokratian takia,eli eivät saa hallitusta aikaseksi,
NIIN KUIN EI SOINISTA OLLUT SUOMESTA MENEE HALLITUKSEEN(=kantaa
poliitista vastuuta).